Praha

Hlavní město Praha je bohatá na historii. Hledáte tipy na výlety v hlavním městě České republiky? Podívejte se na naše tipy a získejte třeba inspiraci. Praha nabízí nespočet zajímavostí. Najdeme zde mnoho památek a kulturních zajímavostí. Muzea, divadla, kulturní akce, ale i velice známá ZOO, či chráněné krajinné oblasti. V této kategorii najdete tipy na výlety v Praze. S dětmi i bez.

faustuv dum

Bydlel ve Faustově domě v Praze opravdu slavný doktor Faust? Zde jsou fakta

Faustův dům: Historie kolem doktora Johanese Fausta a kolem Faustova domu v Praze je více než zamotaná. Pojďme se podívat aspoň na některá známá fakta. Jak je to s doktorem Faustem Legenda...
alchymie

Po stopách alchymistů či strašidel? Praha má svoje kouzlo

Alchymie a strašidla v Praze: Kdo by alespoň jednou nenavštívil hlavní město naší malé, ale krásné země. Praha má svoje kouzlo. Není divu, že je tak oblíbenou a vyhledávanou...
muzeum lega yoda

Muzeum Lega v Praze. Zabavte vaše ratolesti

Muzeum Lega | Chcete spojit příjemné s užitečným a zabavit vaši ratolest? Pokud vaše dítě sedí rádo u stavebnic, rozhodně uspějete s návštěvou Muzea Lega v Praze, a to přímo na Národní ulici.
prasna brana

Prašná brána: Nenápadná krása překvapí svou důležitostí

Možná to tak na první pohled nevypadá, ale když míjíte tuto nenápadnou stavbu, nejspíš netušíte, že jde o jednu z nejvýznamnějších památek Prahy. A to i navzdory faktu, že...
letohradek hvezda

Letohrádek Hvězda: Jak ho poznamenala třeba bitva na Bílé hoře

V městské části Praha 6 můžete navštívit letohrádek s půdorysem šesticípé hvězdy. Kde jej naleznete? V těsné blízkosti místa, kde se roku 1620 odehrála bitva na Bílé hoře.
morsky svet

Mořský svět v Holešovicích. Setkat se tu můžete i se žraloky

Mořský svět patří mezi největší mořské akvárium v České republice - jedná se o stálou expozici pražského holešovického výstaviště. Objekt vznikl v roce 2002
neviditelna vystava

Neviditelná výstava Praha – zažijte svět trochu jinak

Neviditelná výstava konající se v našem hlavním městě je jedinečný obohacující a uvědomující zážitek, kdy zažijete svět, který je na oko pohlcen pouhou tmou.
petrinska rozhledna foto

Petřínská rozhledna – za výtah zaplatíte, ale jinak odejdete spokojeni

Dnes si vyšlápneme na Petřínskou rozhlednu. Petřínská rozhledna je dominanta, kterou při návštěvě Prahy nejde vynechat. Pokud zdoláme Petřín, ať už pěšky nebo lanovkou, ocitneme se před českou verzí Eiffelovi věže v Paříži. Ta uhranula české turisty natolik, že si ji museli postavit i doma.
tancici dum

Tančící dům v Praze – jak přišel ke svému jménu?

Víte, že se v Praze nachází tento skvostný Tančící dům, známý také jako budova Nationale Nederlanden nebo Ginger a Fred? Nemáte vůbec představu, co to je za dům?
zrcadlové bludiště Petřín

Zrcadlové bludiště Petřín – smíchu se tu nikdo neubrání

Pražskou rozhlednu Petřín, jednu z nejznámějších pražských dominant, zná jistě každý. Navštívili jste již ale její zrcadlové bludiště?
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this