Domů Česká republika Zlínský kraj

Zlínský kraj

Zlínský kraj je velice bohatý na přírodní krásy a všichni milovníci přírody si zde jistě přijdou na své. Máme pro vás tipy na výlet. Nechte se inspirovat a vyrazte za poznáním. Čekají na vás hrady, zámky, přírodní památky. Na objevování toho zlínský kraj nabízí hodně. Krom přírodních krás může Zlínský kraj může nabídnout i různé kulturní akce a mnoho dalších zajímavostí. Podívejte se na naše tipy na výlet. Bez dětí i s dětmi.

sachova synagoga

Světový unikát, který však zná málokdo. Šachova synagoga v Holešově

  Na první pohled vypadá z pohledové strany jako jakákoliv jiná městská zástavba – obyčejná hranatá budova, ne nepodobná tuctům okolo. Ve skutečnosti jde o velký, raně barokní palác s...
zamek lesna

Zoo a zámek Lešná u Zlína. Pohlaďte si rejnoka, je to snadné

Skutečnou perlu Zlínského kraje představuje zoo rozdělená podle světadílů. V jejím srdci navíc objevíte zámek Lešná. Na svou dobu byl vybaven velmi dobře.
batuv mrakodrap

Vydejte se ve stopách obuvnické historie za Tomáše Bati

Baťův institut - nejen milovníci a příznivci obuvi si však přijdou na své při návštěvě této unikátní sbírky, která svou propracovaností a rozsahem patří mezi ojedinělou nejen u nás, ale též v celé Evropě.
zamek buchlovice

Buchlovice jako krásnější sestřenka Buchlova. Není divu, když za jejich vznik může žena

Když se v 17. století nastěhoval do hradu Buchlov Dětřich z Petřvaldu, jeho manželka Eleonora z Colonna-Felsu údajně jeho strohostí a chladnými stěnami příliš nadšená nebyla. A aby ji potěšil, nechal vystavět nedaleké zámek Buchlovice a to rovnou v italském barokním stylu. Doložit tuto legendu sice nelze, ale porovnáte-li si obě památky, rádi jí uvěříte i vy.
Radhošť kaple

Radhošť. Hora v Moravskoslezských Beskydech, která stojí za návštěvu.

Radhošť - tahle oblíbená hora se se svou výškou 1129 metrů nad mořem tyčí na Pustevenském hřbetu v Moravskoslezských Beskydech, kousek od Rožnova pod Radhoštěm. Tohle místo je opředeno starodávnou pověstí o bohovi Radegastovi, který tu měl dle všeho své sídlo. Radegast byl uznávaný jako bůh slunce, války a vítězství.
zbrasovske jeskyne

Zbrašovské aragonitové jeskyně ukrývá tajemnou krásu i smrtelné nebezpečí

Zbrašovské jeskyně | Teplice nad Bečvou v Hranickém krasu se nepyšní jen svými lázněmi, ale taky Zbrašovskými jeskyněmi, jež se nachází v malebném údolí řeky Bečvy.
Zámek Vizovice 2

Vizovice nabízí vyzdobené interiéry, které připomínají vznik zámku

Zámek ve stylu baroka a rokoka je k vidění nedaleko Zlína v obci Vizovice. Stavba, která pochází z poloviny 18. století je dnes ve velmi pěkném stavu. To je vidět nejen na celkovém vzhledu zámku, ale zejména na vkusně zařízených interiérech s výzdobou a dochovaným nábytkem právě ve stylu baroka a rokoka.
valasske muzeum

Valašské muzeum v přírodě oživuje tradiční hodnoty. Co se vám zalíbí nejvíce?

Valašské muzeum v přírodě se nachází ve městě Rožnově pod Radhoštěm. Celkově se skládá z několika areálů - Dřevěné městečko, Mlýnská dolina, Valašská dědina a Pustevny.
kovozoo Staré město

Kovozoo Staré Město – pro milovníky tak trochu jiných zvířátek, ale i pirátských lodí

Když jdeme do zoologické zahrady, očekáváme přehlídku exotických nebo domácích zvířat. Zkusme něco jiného - zoo bez zvířat. Pojďme si dnes představit evropský unikát – Kovozoo Staré Město.
zámek Lešná

Zámek a park Lešná – pohádková stavba

Zámek Lešná se nachází v městské části Zlín – Štípa, a to přímo v areálu místní zoologické zahrady. Zámek byl vybudován koncem 18. století patřící rodu Seiler-Aspangů a navrhnutý dle vzoru vídeňského architekta Johanna Micka. Tento pohádkový zámek je ukázkou směsice novorenesance a novogotiky a jemným náznakem novobaroka
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this