Kypr – ne úplně tradiční tipy na výlet

0

Představovat vám nejznámější turistická lákadla ostrova Kypr této by vydalo na mnoho a mnoho stran. Pokud ovšem nechcete kráčet po předem vyšlapaných stezkách, pusťte se po těch dosud (skoro) neobjevených.

VIDEO:

Půjde o přírodní krásy, ale třeba i vraky lodí. A nemusíte se za nimi potápět, mnohé si totiž jen tak reznou přímo na pobřeží. Tak kam se tedy vydat?

Soutěska Avakas a zátoka Lara

Pokud máte zájem o celodenní výlet, který vás seznámí s nevšedními přírodními krásami Kypru, vsaďte na tuhle perfektní dvojici. Soutěska Avakas nabídne zajímavé výhledy do skalních stěn, množství rostlin i živočichů a místy i trochu náročnější výšlapy. Narazit můžete i na pozůstatek britského vodovodu nebo si třeba odlovit nějakou tu kešku.

Po sestupu zamiřte do zátoky Lara, které se také přezdívá Želví zátoka.  Právě sem totiž připlouvají klást svá vajíčka karety. Na pláž je neomezený přístup, nesmíte však do písku zapichovat žádné předměty včetně slunečníků – to abyste omylem nepoškodili hnízda. A samozřejmě tu nemáte co dělat ani v noci, želvy totiž na svou náročnou činnost potřebují klid.

Ta, o kterých ochranáři vědí, jsou vyznačena drátěnými koši. Malé želvy jsou sbírány a na několik dní umísťovány do akvárií, aby byly poté bezpečně vypuštěny do moře. I na ně se tady tak můžete podívat.

Za vrakem lodi Edro III

Není na pobřeží dlouho, jen od roku 2011, přesto jde o už značně zrezivělé ocelové monstrum. Edro III rozhodně není jediná podobná „ozdoba“ v kyperských vodách, k této je však velmi dobrý přístup. Na palubu samozřejmě nesmíte, ale poměrně blízké prohlídce z pobřeží nic nebrání.

Edro III najela díky chybě posádky v bouřlivém počasí na mělčinu v oblasti mořských jeskyní Paphosu, ležící přímo mezi Coral Bay a St. George Island. Nikdo se nezranil, nicméně kapitán odmítal po několik dní opustil palubu ze strachu z vyšetřování. Nakonec to však vzdal. A vrak tu nerušeně rezne dodnes.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Kaňon na Kypru
Kaňon na Kypru

Kostel na Kypru
Kostel na Kypru

Kypr pobřeží
Kypr pobřeží

Maják na Kypru
Maják na Kypru

Osel na Kypru
Osel na Kypru

Panorama Kypr
Panorama Kypr

Pláž na Kypru
Pláž na Kypru

Pobřeží Kypru
Pobřeží Kypru

Pohled na moře z jeskyně
Pohled na moře z jeskyně

Skála Afrodity Kypr
Skála Afrodity Kypr

Skalnaté pobřeží na Kypru
Skalnaté pobřeží na Kypru

Skalnatý útvar na Kypru
Skalnatý útvar na Kypru

Vrak lodi Kypr
Vrak lodi Kypr

Vrak lodi
Vrak lodi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here