Po stopách alchymistů či strašidel? Praha má svoje kouzlo

0

alchymie

Alchymie a strašidla v Praze: Kdo by alespoň jednou nenavštívil hlavní město naší malé, ale krásné země. Praha má svoje kouzlo. Není divu, že je tak oblíbenou a vyhledávanou destinací pro zahraniční turisty, kteří se do ní zamilují doslova na první pohled. Praha není jen ruch, chaos, zejména ne pro návštěvníky. A právě zde se nabízí nejen proniknutí do hlubin tajemna, ať už v případě alchymie či při setkání se strašidly. Ano, v Praze se můžete potkat se strašidly. Kde, kdy a jak?

Setkání nejen se strašidly

Pokud patříte mezi ty, co mají rádi dobrodružství, chtějí zažít něco neobvyklého, stejně tak pokud přemýšlíte o vhodném programu pro děti, tak věřte, že v Praze je vše reálné. Interaktivní expozice, která zaujme děti i dospělé.

Zhruba sto metrů od Karlova mostu se nachází Muzeum pražských pověstí a strašidel, které je otevřené pro veřejnost od pondělí do neděle. Tudíž si můžete naplánovat výlet na jakýkoli den.

Tváří tvář strašidlům, přízrakům, duchům, vstříc za dobrodružstvím a nasycení duchovna v rámci množství známých i těch méně známých pražských pověstí. Není třeba se obávat, že si to nezapamatujete. Můžete si zde zakoupit brožuru, ve které vše najdete, kterou budete mít po ruce. Vstupte do temné místnosti, kde okolo jen prosvítají více či méně nasvícené vitrínky s exponáty. U každé z vitrín je vždy popisek v českém, tak samozřejmě i v anglickém jazyce. Popisek není nikterak zdlouhavý, ale výstižný, běžně ne delší jak deset slov.

Tajuplná ulička se sklepem ze 12. století

edward kelley
Zdroj foto: cs.wikipedia.org Edward Kelley

Zde je cítit dávná historie Prahy. Sklepení, to je místo, kde neslyšíte ruch města, dopravy, zde se ocitáte ve sklepních prostorách, kde se nachází sklep ze 12. století a především se projdete uličkou s několika zákoutími a setkáte se s nejznámějšími pražskými strašidly, kterých je tu na dvě desítky. A co více, některá je možné vidět osobně, jiná jsou však poschovávaná, záleží už jen na vás, zda je vy či vaše děti objeví. Nápovědou vám bude mapa, která je na každé vstupence. Čeká tu na vás nejen kostra cenící zuby, ale také bezhlavý rytíř, golem a řada dalších.

Nutno zmínit, že děti nejsou vyděšené, nemají trauma, naopak jsou nadšené, ale ještě více umocníte kouzlo celé své výpravy, pokud to celé absolvujete s průvodcem, neboť děti jsou zvídavá stvoření a chtějí samozřejmě vědět, to jejich známé a neustálé „proč?“, tak abyste byli připraveni.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum můžete navštívit zvlášť či si koupit zdvojenou vstupenku, která platí pro vstup do obou muzeí, jak strašidel, tak i zdejších alchymistů a mágů. Muzeum se nachází přímo pod Pražským hradem. Zdejší muzeum má spolu s kavárnou tři části.

Přízemí náležející alchymii, alchymistům a moudrým textům

Rozhodně se nejedná o nezáživnou výpravu a nudné údaje. Jde o interaktivní prohlídku, kdy si tak například můžete lehnout v tajemné místnosti Faustova domu na zem a vyzkoušet tímto test, zda vás odnese sám čert dírou ve stropě do pekel, jako tomu bylo v případě Doktora Fausta. Jak vidno, zde načerpáte nejen informace.

Cestou po nejstarších dřevěných schodech…

Pak vás čeká zdolání šedesáti schodů, jedná se o nejstarší dřevěné schodiště v Praze, které měl v 16. století navrhnout sám Edward Kelley. Není třeba se děsit, schody zdoláte raz dva, cestu vám zpříjemní svým vyprávěním průvodkyně. Po zdolání schodiště se dostanete do laboratoře tohoto věhlasného alchymisty. Zde máte jedinečnou příležitost se potkat s takovými velikány, jako William Shakespeare, Rudolf II., John Dee.

Můžete si zaměchat měchem. Kdo ví, co kdyby se vám podařilo náhodou vyrobit zlato. Autentická atmosféra laboratoře jednoho z nejslavnějších alchymistů magistra Kelleyho pohltí malého i velkého návštěvníka. Jen tak pro zajímavost, alchymista Edward Kelley v tomto domě skutečně žil. Tudíž jeho duch je tam stále, pozor na to. Jinak v laboratoři je možné si prohlédnout pod lupou i kostru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here