Surabaya – vstupní brána do nitra Indonésie

0

Surabaya je největší město Indonésie a ekonomické centrum země má co nabídnout i běžným turistům. Typické je pro něj široké spektrum národnostních menšin, z nichž každá do jeho architektury včlenila své vlastní prvky a motivy. Rozhodně tedy je na co se dívat.

VIDEO:

Surabayu najdete na jihovýchodním pobřeží ostrova Jávy, a to u průlivu, za nímž se na vás dívá ostrov Madura. Nejrozšířenějším náboženstvím je islám, ale žádná striktní pravidla tu nečekejte.

Vstupní brána na ta nejkrásnější místa

Milovníci nezávislého cestování znají Surabayu jako vstupní bod na Bali a sopku Bromo. Nejdříve se ovšem podívejme na architektonické památky. Například do staré části města můžete zamířit za koloniální stavbou House of Sampoerna v holandském stylu. Dalším tipem jsou hned dvě nádherné mešity – Masjid Al Akbar Surabaya (se zabudovaným výtahem na vyhlídku ve výšce 75 metrů) a Masjid Cheng Ho (s typickými čínskými prvky, které uvidíte v této kombinaci jen na několika málo místech světa.

A nesmíme zapomenout ani na Monumen Kapal Selam, což je vlastně pomník indonéskému námořnictvu v podobě ruské ponorky, která byla v aktivní službě v období 1962-1990). K vidění je i nejstarší kostel města Gereja Kelahiran Santa Maria Perawan a koloniální rezidence pro guvernéra Východní Jávy Grahadi.

V ulicích vás zaujme rovněž typický tanec Reog, jemuž se tu místní oddávají často a rádi a pro noční výletníky je ideální bazar G-Walk.

Za sopečným vládcem Indonésie

Jak už jsme si řekli, z města Surabaya můžete zamířit i na horu Bromo – tedy vlastně na sopku, abychom byli přesní. Jde o součást jávského Národního parku Bromo – Tengger – Semeru – samotná Bromo měří 2 392 metrů a vydat byste se nahoru měli hned ráno. Budete totiž muset překonat černé pouštní pole i řadu schodů, pokud chcete nahlédnout až do kráteru. Jde ale o pohled, který si jen tak někde nezopakujete.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Sopka Bromo, Indonésie
Sopka Bromo, Indonésie

Sopak Bromo
Sopak Bromo

Hotel ve městě Surabaya
Hotel ve městě Surabaya

Indonésie - sopka Bromo
Indonésie - sopka Bromo

Bromo sopka - Indonésie
Bromo sopka - Indonésie

Památky ve městě Surabaya
Památky ve městě Surabaya

Sopka Bromo - Indonésie
Sopka Bromo - Indonésie

Surabaya město
Surabaya město

Surabaya
Surabaya

Surabaya město
Surabaya město

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA