Niagarské vodopády nabízejí úchvatný zážitek i v noci

0

Niagarské vodopády skutečně nepřeslechnete. Zvuk vody, řítící se do hlubin, je totiž slyšet na vzdálenost několika kilometrů. Leží na americko-kanadské hranici a pro zvídavého cestovatele mají nachystána mnohá překvapení.

VIDEO:

https://youtu.be/wyBw5UK1v8Y

Jejich matkou je řeka Niagara, vytékající z Erijského jezera. V jednom úseku náhle zrychlí, aby následně přepadla před podkovovitý okraj a skončila v Ontarijském jezeře. A vy si výhled na ně můžete užít buď z vyhlídkové plošiny, nebo ještě lépe z paluby speciálního vrtulníku.

Úchvatná krása, kterou zná jen málokdo

Niagarské vodopády si obvykle spojujeme s obrovskou masou vody, řítící se s velkým hlukem do hlubin. Ale co takhle zasněžená nebo osvětlená Niagara? Neznáte? To je opravdu škoda.

Pojďme se nejprve podívat na první bod – osvětlená voda. Opravdu, v noci hrají vodopády všemi barvami a nabízejí možná ještě lepší podívanou než ve dne. Vše je ještě efektnější ve chvíli, kdy v zimních měsících částečně zamrzají. Pokud tedy jen trochu můžete, naplánujte si výlet sem právě v tomto období.

Vstupte za oponu vody

Jen samotný pohled vám nestačí? Nemusí. Vydejte se až k samému srdci vodopádů a vstupte do nevšední Jeskyně větrů na Kozím ostrově. Stačí se jen odvážit a rozhrnout závoj řítící se vody. Pohled z jeskyně je tak úchvatný, že čas od času některý z návštěvníků neodolá a vrhne se střemhlav dolů skrz vodopád. Obvykle to však nepřežije, takže se o to určitě nepokoušejte.

A kam dál? Například do otáčivé restaurace, nabízející jedinečný výhled na vodu pod vámi nebo do Galerie odvážlivců, nabízenou v kině IMAX: Mimochodem, Niagarské vodopády navštíví každý rok přes 13 milionů turistů. Jde svého druhu spíše o zábavní park s vlastní zoo, botanickou zahradou, kasinem, nákupním komplexem, a několika golfovými hřišti. Romantiku divoké přírody tady tedy spíše nečekejte.

Fotografie:

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here