Beroun, město vodáků a vstupní brána do Českého krasu

0

Běh města Beroun určuje zcela nepochybně řeka Berounka. Ale neměli byste minout ani jeho centrum, lemované zbytky hradeb. Své znalosti si osvěžte v půvabném muzeu a nakonec celé okolí ještě obhlédněte z jedné parádní rozhledny.

VIDEO:

CHKO Český kras, známý především světově významnou geologickou oblastí Barrandien, je pravděpodobně tím, co každoročně do Berouna přiláká nejvíce návštěvníků. A hned na druhém místě je Medvědárium, které dodnes světu předvádí své roztomilé svěřence ze známého večerníčku Václava Chaloupky. Koneckonců, vždyť medvěda má tohle město i ve znaku…

Do centra města i do muzea

Dopřejte si půvabnou procházku historickým jádrem. Není sice tak zachovalé, jako jinde v ČR, ale zbytky hradeb nebo historické domy byste si určitě neměli nechat ujít. Vaše další kroky by pak měly zamířit do Muzea Českého krasu, kde si můžete osvěžit své znalosti o prehistorii naší země.

A odkud si celé město prohlédnout z výšky? Nechte si doporučit rozhlednu Městská hora v berounském parku. Spatříte odtud Brdy, Český kras, Křivoklátsko a samozřejmě i panorama Dědu. I na něm najdete rozhlednu, ta zase svým vzhledem připomíná hradní věž. To už se však musíte vydat mimo město.

A nechybí ani sportovní vyžití. V blízkém lomu najdete třeba volně přístupný horolezecký park, ale k mání jsou i golfové resorty.

Za krásnou přírodou

Jestliže zamíříte ještě dál, překvapí vás svou krásou Koněpruské jeskyně známé svou jedinečnou krápníkovou výzdobou. Na procházce podél řeky Berounky můžete dojít až k Poutnímu kostelu Narození sv. Jana Křtitele, což je známé poutní místo, které najdeme v obci Svatý Jan pod Skalou.

A pokud s sebou máte kolo, nažeňte kilometry na Cyklostezce a naučné stezce nazvané Po stopách českých králů. Ta vás dovede na hrady Točník, Karlštejn a Nižbor.

Fotografie:

Berounka
Berounka

Berounské skály
Berounské skály

Berounské skály
Berounské skály

Kostel v Berouně
Kostel v Berouně

Medvědárium
Medvědárium

Medvědárium - Beroun
Medvědárium - Beroun

Národní přírodní rezervace
Národní přírodní rezervace

Řeka Berounka
Řeka Berounka

Výhled na Beroun
Výhled na Beroun

zdroj foto: envato

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA