Amazonie dokáže okouzlit i překvapit

0

Jižní Amerika, to není jenom Peru a karneval v Rio de Janeiru. Velkou plochu tu zabírá také Amazonie – zelené peklo, ale i tajemná kráska, která vám dokáže vehnat slzy do očí. A kam zamířit, pokud si chcete zdejší atmosféru vychutnat se vším všudy?

VIDEO:

Především se připravte na to, že výlet do džungle rozhodně není levný. Centrem turistického ruchu je Manaus, kde také působí většina cestovatelských agentur. Stačí se domluvit, a vyzvednou vás dokonce už na letišti. K mání je vše – od několikadenního treku džunglí až po ubytování v hotelu.

Setkání řek alias „Encotro das Águas“

Jde o první atrakci, na kterou tu narazíte. Zatímco Rio Negro se chlubí nefalšovaně černou barvou, způsobenou splavováním zeminy, Rio Solimöes je spíše rezavá. A pozorovat, jak se tyto dva obrovské proudy mísí v jeden, je opravdu úchvatné.

A za soutokem řek už začíná Amazonka – tak se totiž nově vzniklý vodní proud na území Brazílie jmenuje. Řeky mají nejenom rozdílnou rychlost proudu, ale také teplotu, pH a již zmíněné zbarvení. Podívaná je to tak opravdu jedinečná. Mimochodem úplně se smísí až po nějakých šesti kilometrech za soutokem.

Do nitra džungle aneb Rio Solimöes

Pokud si však chcete užít skutečnou Amazonii, musíte se vrátit kousek proti proudu na světlejší z obou řek. Žije tu množství živočichů (od krokodýlů až po volavky a jejich kořist) a nechybí ani chatky domorodců. Právě v jedné z nich se s trochou štěstí ubytujete.

A co si tu dopřát? Většina agentur má program vcelku obdobný. Těšit se tak můžete na:

  • výlet za skutečně obřím stromem
  • pozorován sladkovodních delfínů (ve skutečnosti delfínovců amazonských)
  • lovení piraní (těch opravdu nebezpečných, nikoliv jejich plodožravých příbuzných)
  • procházku džunglí

Vždy je dobré vzít si s sebou některého z domorodých průvodců. Může pro vás třeba na počkání ulovit malého kajmana, chycenou piraňu vám upeče k večeři a seznámí vás třeba i s jedlým hmyzem džungle. A to jsou zážitky, na které se určitě nezapomíná.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Amazonský prales
Amazonský prales

Anakonda v Amazonii
Anakonda v Amazonii

Amazonský prales - most
Amazonský prales - most

Amazonský prales - opice
Amazonský prales - opice

Piraňa
Piraňa

Západ slunce Amazonie
Západ slunce Amazonie

Želvy
Želvy

Amazonie - opice
Amazonie - opice

Řeka v Amazonii
Řeka v Amazonii

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here