Bolívie umí překvapit – když víte, kam zamířit

0

I když je Bolívie nejchudší zemí kontinentu, určitě to neznamená, že by pro turisty neměla přichystáno nic zajímavého. A to i přes to, že nemá přístup k moři (spolu s Paraguají, všechny ostatní státy Jižní Ameriky přístup mají).

VIDEO:

Vždyť její západní polovinu zabírají půvabné Andy a východ zase křovinaté roviny. Plusovým bodem je i absence víz. Resp. potřebujete je, ale dostanete je až po příletu s jedinou podmínkou – váš pas musí platit minimálně 180 dní. Pak si můžete užívat 90 dní ničím nerušeného cestování.

Solná pláň i ostrov uprostřed slavného jezera

Nejvíce turistů míří na solnou pláň Salar de Uyuni a do přírodní rezervace Eduardo Avaroa. Jde o tak obrovskou oblast, že tu jen málokdy potkáte jiného návštěvníka. A jejich návštěvu můžete spojit i s výletem na nedalekou poušť Atacama.

Za ostrovem Isla del Sol se pak musíte vypravit na slavné jezero Titicaca. Jde o místo, kam se vypravovaly náboženské výpravy Inků a svěřovaly jeho vodám četné oběti – mnohdy i lidské. A toto místo uctívají domorodci i dnes. Můžete se tu zúčastnit na příklad oslavy ajmarského Nového roku, který vychází vždy na 21. června.

Tiwanaku nebo třeba cesta smrti

Zajímáte se o dávné předincké kultury? Pak by vám nemělo uniknout Tiwanaku alias Tihuanacu. Leží pouhé dvě hodiny od La Pazu a jde o největší archeologickou památku na území Bolívie. Těšit se můžete na částečně obnovené stavby, výstavu soch pod širým nebem apod.

World´s Most Dangerous Road – tak se jmenuje jedna z nejnebezpečnějších cyklostezek světa. Míří z La Pazu přímo do nízko položených horských údolí. A pokud nemáte na 100 % funkční brzdy a smysl pro riskování, ani se sem nevydávejte.

A dáváte-li přednost mírnějšímu treku, zamiřte k masivu Condorini. Najdete tu trekking inckých stezek, takže si budete na chvíli připadat jako dávní jihoameričtí indiáni. Výhledy, které tu najdete, rozhodně stojí za tu námahu.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Krajina v Bolívii
Krajina v Bolívii

Plameňáci
Plameňáci

Kaktusy v Bolívii
Kaktusy v Bolívii

Lama
Lama

Opice v Bolívii
Opice v Bolívii

Plameňáci
Plameňáci

Plaza Murillo la Paz - Bolívie
Plaza Murillo la Paz - Bolívie

Tapír
Tapír

Tupiza - Bolívie
Tupiza - Bolívie

Andy - Bolívie
Andy - Bolívie

Arbol de Piedra - Bolivie
Arbol de Piedra - Bolivie

Hory Andy
Hory Andy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here