Hong Kong se hodí pro celoroční dovolenou

0

Neexistuje měsíc, kdy byste se tu s cizinci prakticky nepotkali. Mírné subtropické klima čínského Hong Kongu totiž nahrává dovoleným v jakoukoli roční dobu. Pokud však toužíte po co nejlepším počasí, měli byste sem vyrazit na podzim.

VIDEO:

A proč ne v létě? I když tu teploty zpravidla nestoupají do závratných výšin, spadne za celý rok nejvíce srážek. To podzim a zima jsou mnohem slunečnější, ovšem třetí čtvrtina roku se vám navíc ještě odvděčí příjemnými teplotami.

Nejvyšší mrakodrapy světa a noční život

Velká část nejvyšších mrakodrapů na světě stojí právě zde. Zejména v noci jsou tyhle ukázky moderní technologie nádherně osvětlené a celému městu dodávají neopakovatelnou atmosféru. Pokud si chcete tento pohled vychutnat se vším všudy, zamiřte na pevninský Kowloon a Star Promenade (najdete ho u přístavu Star Ferry).

Náš tip: Další skvělý pohled se vám pak nabídne i z hory Victoria Peak, jejíž vrchol se tyčí až do výšky 554 metrů.

Kowloon, Nefritový trh a další

Pevninský Kowloon také stojí na návštěvu. Právě jeho široké, věčně přeplněné třídy patří k nejznámější fotografiím z Hong Kongu vůbec. Projděte se po slavném bulváru Nathan Road, zamiřte na pláže na ostrově Lamma, vychutnejte si noční trh na ulici Temple Street nebo přes den zamiřte na ten Nefritový či Ptačí. A nesmíte zapomenout ani na návštěvu kolosální sochy Buddhy, tyčící se na ostrově Lantau.

Macao a památky z portugalské koloniální éry

A když už budete v Hong Kongu, nesmíte si nechat ujít ani Macao. Dříve se tu hojně obchodovalo s čajem, dnes jde o luxusní destinaci, plnou kasín  a dalších atrakcí zábavního průmyslu. Není divu, vždyť jiné legální místo pro hazard v Číně neexistuje. A potěší vás také množství domů s barokní architekturou, pocházející z dob portugalských zámořských výprav. Historické centrum Macaa je pak samozřejmě zapsáno i v UNESCO.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Socha - památka
Socha - památka

Hong Kong
Hong Kong

Hong Kong v noci
Hong Kong v noci

Park v Hong Kongu
Park v Hong Kongu

Oblíbené vafle
Oblíbené vafle

Tradiční jídlo v Hong Kongu
Tradiční jídlo v Hong Kongu

Noční Hong Kong
Noční Hong Kong

Ulice - Hong Kong
Ulice - Hong Kong

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here