Mezoamerický korálový útes v Mexiku

0

Tvrdí se o něm, že je ještě populárnější, než Mayské pyramidy. Ovšem potápění není úplně pro každého, takže si o něm v nabídkách cestovních agentur jen tak nepřečtete. Ovšem kromě moře nabízí Mexiko i spoustu příležitostí k potápění v pevninských jeskyních

VIDEO:

I když nemá Mexiko pověst příliš bezpečné země, při dodržení základních cestovatelských doporučení se nemáte čeho bát. Zejména v noci však nesmíte nikde chodit pěšky – vždyť i místní si zejména v centru měst volají vždy taxík, i kdyby je od domova dělilo jen pár ulic.

Třetí nejlepší potápění světa

Pokud se podíváte na žebříčky ve specializovaných časopisech, bude v nich mexický Cozumel figurovat na čestném třetím místě. Tohle malé přímořské městečko svým nabídne několik restaurací, barů a kaváren s tradičními mexickými suvenýry a velmi krásnou promenádu, vedoucí po 5. Avenue s množstvím obchodů.

Největší lákadla města se však ukrývají pod průzračnou hladinou Karibského moře. Čeká tu na vás totiž skutečně dlouhé pásmo korálových útesů (mimochodem – 2. největší na světě), vedoucí od Belize až k severu poloostrova Yucatan. Filmoval tu i známý oceánograf Jacques Cousteau. Ideální teplota, celoročně se pohybující okolo 26 °C a dohled do vzdálenosti 20-30 metrů. Co víc by si měl člověk při potápění přát?

Podmořské „levandulové zahrady“

V lokalitě San Francisco Reef vás potěší velké „zahrady“ růžově, fialově a bíle zbarvených korálů a mořských hub, mezi nimiž se prohánějí kněžíci nebo červeně zbarvené Garupy. Ovšem pro milovníky ryb je mnohem lepší oblast Parque Chankanaab – vždyť tady vědci napočítali přes 600 různých druhů volně žijících ryb!

Mexické cenoty aneb potápění pro pokročilé

Ovšem když se řekne Mexiko, pak nesmíme zapomenout ani na několik zatopených systémů vápencových jeskyní. Nemohou se sice chlubit tak pestrou faunou a flórou jako oceán, ale i tak stojí výlet sem za to. Ovšem bez nějakých těch potápěčských zkušeností to přece jenom nepůjde – v cenotech se totiž nemůžete vynořit nad hladinu, kdykoliv vás napadne.

Fotografie:

Potápění v Mexiku
Potápění v Mexiku

Rejnok
Rejnok

Podmořský svět
Podmořský svět

Korál na dně moře
Korál na dně moře

zdroj foto: envato

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA