Národní park Kalahari (Kgalagadi) – opravdová perla Kalahari, kterou zná jen málo turistů

0

Poušť obvykle nebývá mezi cestovateli příliš oblíbená. Ale v případě africké Kalahari (kgalagadi) byste měli udělat výjimku. Nabízí totiž jednu opravdovou zajímavost – první oficiálně registrovaný přeshraniční park.

VIDEO:

Národní park Kgalagadi byl ustanoven teprve v roce 2000 a najdeme ho v odlehlé oblasti jihoafrického Severního mysu. Pokud bychom měli jmenovat tři největší lákadla, pak by to byli určitě všudypřítomní velbloudi, červené pouštní písky a dokonale blankytná obloha.

Víc zvířat, než si nejspíš myslíte

Ovšem i když jsme na poušti, okolo nás to opravdu žije. Pokud byste měli to štěstí a do Národního parku Kgalagadi zavítali, byli byste mile překvapeni velkou rozmanitostí divoké zvěře. Žijí tu například  lvi, gepardi nebo vychytralé hyeny skvrnité. Ale nechybí ani žirafy, surikaty a nejrůznější druhy hmyzu.

Za zvířaty se dostanete skrz přírodní safari s průvodcem. Samostatné výlety do pouště se nedoporučují, mohli byste v nekonečných písečných dunách zabloudit. Potkat můžete i přímorožce a další nevšední obyvatele Afriky. A ze stromů visí hnízda asi nejznámějších okřídlených obyvatelů Kalahari – ptáků snovačů. Vypadají jako velké slaměné koule nebo „kyje“ a některé stromy jsou jimi doslova obsypané.

Jak se vydat do pouště

Pokud máte průvodce, pak si můžete bez obav zapůjčit velblouda a klidně mezi písečnými přesypy i přenocovat. Do velkých částí této obrovské chráněné oblasti se však jen vlastními silami dostat nelze. Doporučena jsou proto vozidla s pohonem všech kol a to i na mnohé menší členité silnice, které míří do Botswany a na první pohled vypadají docela „bytelně.“

Nenechte si ujít nádherný východ slunce nad červeně zabarveným pískem. Zjistěte, jak vypadají kolonie zvědavých surikat a proleťte se nad pouští z ptačí perspektivy. To vše a ještě mnohem víc najdete v našem videu.

zdroj foto: redakce

Fotografie:

Lev-s-mladetem
Lev-s-mladetem

Lev-v-kgalagadi
Lev-v-kgalagadi

Lev
Lev

Lvi-rodinka
Lvi-rodinka

Ptactvo-kgalagadi
Ptactvo-kgalagadi

Sakal
Sakal

Veverka-kgalagadi
Veverka-kgalagadi

Veverka
Veverka

Veverky
Veverky

Zirafa-1
Zirafa-1

Zirafy-1
Zirafy-1

Zver-kgalagadi
Zver-kgalagadi

Zver-v-parku-kgalagadi
Zver-v-parku-kgalagadi

Bojujici-zver
Bojujici-zver

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA