Lucembursko – maličká země se spoustou památek

0

Na mapě Lucembursko leckdy najdete jen stěží. Leží mezi Německem, Belgií a Francií a trvale se v ní zdržuje jen asi půl milionu obyvatel. Dělí se na dvě části – svou oblastí pro výlet si tedy musíte vybrat podle toho, na jaké atrakce máte právě chuť.

VIDEO:

Zatímco Oesling alias severní část Lucemburska nabízí zejména lesy, bažiny a procházky vrchovinou, jižní Gutland ponoukne spíše lány úrodné půdy a hojné vinice. A nikam tu není daleko. Žádné místo totiž neleží více než 30 kilometrů od státní hranice.

Lucemburk – město mostů a viaduktů

Je to tak, najdete jich tu totiž dohromady více než sto. A hned vzápětí vás upoutá také česká stopa. Například v KatedráleNotre-Dame (Notre-Dame Cathedral) odpočívá jeden z našich nejznámějších králů – Jan Lucemburský. A najdete tu i náměstí Jana Palacha (Square Jan Palach).

Navštívit byste měli také nádherný Velkovévodský palác (Grand Ducal Palace), Národní muzeum dějin a umění (National Museum of History and Art) nebo Muzeum dějin hlavního města (Luxembourg City History Museum).

TIP: Pokud chcete navštívit podle mnohých průvodců nejkrásnější terasu v celé Evropě, vydejte sena promenádu Chemin de La Corniche.

Vzhůru na Lucemburský Karlštejn

Hrad Vianden (Vianden Castle) patří k tomu nejkrásnějšímu, co Lucembursko nabízí. Přezdívá se mu také Lucemburský Karlštejn – mimo jiné proto, že právě zde se narodil již zmíněný Jan Lucemburský. A máte-li chuť na trochu delší prohlídku, navštivte  „Údolí sedmi hradů„, kde na vás čekají hrady:

  • Ansembourg,
  • Mersch,
  • Koerich,
  • znovu Ansembourg,
  • Schoenfels,
  • Hollengels
  • a Septfontaines.

A na nádhernou přírodu vás naláká malé lucemburské Švýcarsko (Mullerthal), doslova protkané jeskyněmi, propastmi a vodopády. Jedna z těch nejkrásnějších vede Mullerthalským údolím. Na milovníky 2. světové války pak čekají Ardeny s množstvím památníků a muzeí.

Fotografie:

Lucembursko Panorama
Lucembursko Panorama

Lucembursko večer
Lucembursko večer

Lucembursko
Lucembursko

Panorama Lucembursko
Panorama Lucembursko

Západ slunce Lucembursko
Západ slunce Lucembursko

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here