Ženevské jezero – i když je ledovcové, klidně se v něm vykoupejte

0

Ženevské jezero je největší v Alpách a svou krásou i jedinečným půdorysem ve tvaru půlměsíce láká návštěvníky z celého světa. Projíždí se po něm parníky i plachetnice a jeho břehy lemují mnohé zajímavé stavby. A jak si z Ženevského jezera užít opravdu jen to nej?

VIDEO:

S jeho vlastnictvím to není úplně jednoduché, snadno totiž můžete překročit hranice. A to doslova. Jen dvě třetiny jeho rozlehlé plochy totiž patří Švýcarsku, na zbylou třetinu si dělá nároky Francie.

Působivé Savojské Alpy

Jde o nádhernou prázdninovou lokalitu. Není divu, mírné klima v létě umožní koupání téměř komukoli, a na své si přijdou i milovníci památek nebo dokonce známých osobností. Díky nádherným panoramatům je totiž velmi vyhledávaná napříč sociálními kategoriemi.

Při procházce po jeho březích si můžete užít značnou romantiku díky vinicím a malým vesničkám, které je lemují. A zatoužíte-li po špetce adrenalinu, pak určitě oceníte i fakt, že jsou k mání mnohé vodní sporty. Například windsurfing, jízda na plachetnicích nebo třeba vodní lyžování.

Díky jezeru tu rostou třeba i palmy

Jde o opravdu velkou vodní plochu (po Balatonu jde o druhé největší sladkovodní jezero na území střední Evropy), takže není divu, že do velké míry ovlivňuje klima ve svém okolí. Nebuďte tedy překvapeni, když vám při procházce městem Montreux  budou dělat společnost palmy a agáve, ale i mnozí další zástupci exotické flóry, které byste na tomto místě docela určitě nečekali.

Koneckonců – voda v jezeře bývá v létě vyhřátá na 19-25 °C a těšit se můžete i na mírné zimy. A kam vyrazit za tradičními lákadly Švýcarska – vínem a čokoládou? Ikonické je městečko Vevey, kde sídlí i firma Nestlé a nejrůznějších krámků s dobrotami a kaváren „jen s tou pravou švýcarskou“ je tu dost a dost  A i nějaké ty pamětihodnosti se najdou. Za všechny jmenujme třeba dům Charlese Chaplina, který se už brzy změní na muzeum.

Fotografie:

Zenevske-jezero
Zenevske-jezero

Zenevske-jezero-Svycarsko
Zenevske-jezero-Svycarsko

Svycarsko-Zenevske-jezero
Svycarsko-Zenevske-jezero

Priroda-u-zenevskeho-jezera
Priroda-u-zenevskeho-jezera

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here