Jezero Wanaka – poznejte přírodní úkaz, díky němuž mají na Novém Zélandu tak dobré víno

0

Stačí se vydat na Jižní ostrov do regionu Otago a místní vás velmi rádi nasměrují k nejoblíbenějšímu turistickému místu oblasti – jezeru Wanaka. Na své si tu přijdete jak v létě, tak i v zimě. Najdete tu vhodné túry pro pěší turistiku, cyklistiku i lyžování. A potěšíme i fanoušky divoké přírody nebo historie.

VIDEO:

Blízkost hor a velmi dobře dostupná plocha – to jsou faktory, které udělaly z jezera Wanaka turisticky velmi vyhledávanou záležitost. A přitom jde o poměrně nový turistický cíl. Ještě nedávno se tu totiž proháněli pouze Maorové se svými velmi nepříjemnými lidožroutskými zvyky. První hotel se tu tak otevřel teprve v roce 1860.

Stejný název pro město i jezero

Až se budete dívat na mapu Nového Zélandu, nenechte se zmást. Jméno Wanaka totiž nese jak jezero, tak i blízké pětitisícové město. Právě to vám poskytne skvělou základnu, z níž můžete vyrážet na výlety po okolí.

Aktivit, které tu na vás čekají, je opravdu hodně. Můžete propadnout rybaření, vodním sportům nebo obyčejnému koupání či piknikování. Díky blízkým horám je voda v jezeře chladná po celý rok, takže vám poskytne příjemné osvěžení. Mimochodem – Wanaka má stejně jako jeho příbuzné jezero Hawea ledovcový původ. V zimě sem pak můžete vyrazit hned do jednoho ze dvou lyžařských středisek.

Krásy přírody i pohled do historie

Milovníkům techniky nesmí uniknout New Zealand Fighter Pilots Museum, které najdete přímo na wanackém letišti. Najdete tu především letouny z 2. světové války – od Spitfirů až po japonský Nakajima Ki-43. Spojenci mu říkali Oskar a jde o jediný takto dochovaný letoun tohoto typu na celém světě. Ve Wanaka Transport and Toy Museum na vás pak čekají různé dopravní prostředky a samozřejmě hračky.

Ale nezapomeňte ani na procházky. Jezero Wanaka je základem místního unikátního mikroklimatu, díky, kterému se tu daří mimo jiné i rostlinkám vinné révy. Doporučujeme zejména vinici Rippon Vineyard, založenou roku 1974.

 

Fotografie:

Detail-jezera-Wanaka
Detail-jezera-Wanaka

Jezero-Wanaka-na-Novem-Zelandu
Jezero-Wanaka-na-Novem-Zelandu

Jezero-Wanaka
Jezero-Wanaka

Krajina-u-jezera-Wanaka
Krajina-u-jezera-Wanaka

Novy-Zeland-Jezero-Wanaka
Novy-Zeland-Jezero-Wanaka

Novy-Zeland-jezero-Wanaka-1
Novy-Zeland-jezero-Wanaka-1

Panorama-jezero-Wanaka
Panorama-jezero-Wanaka

Priroda-u-jezera-Wanaka
Priroda-u-jezera-Wanaka

Strom-jezero-Wanaka
Strom-jezero-Wanaka

Strom-na-jezere-Wanaka
Strom-na-jezere-Wanaka

Wanaka-jezero-priroda
Wanaka-jezero-priroda

Wanaka
Wanaka

zdroj foto: envato

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here