Madeira – ráj pro všechny milovníky přírody

0

Pokud se chcete „jen“ válet na pláži, pak vám Madeira nejspíš ničím zvláštním neučaruje. Jestliže však rádi vyrážíte do přírody, budete ze všech možností, které se vám naskýtají, opravdu nadšeni.

VIDEO:

Myslete ovšem na to, že se neobejdete bez auta. Hromadná doprava tu spíš nefunguje než funguje, zato autopůjčoven je tu na každém rohu deset. A bez auta se u všech těch přesunů mezi levádami (zavlažovacími kanály) a miradouros (vyhlídkami) zkrátka neobejdete.

Cesta podél levadas vám vezme dech

Jde asi o nejtypičtější poznávací znak Madeiry. Mají za úkol přivést vláhu ze severu na suchem zmítaný jih. A vede podél nich spousta cest a cestiček, které vám poskytují možnost komfortního cestování členitou krajinou a přitom jsou mnohdy docela opuštěné.

A kolik kilometrů tu můžete našlapat? To vlastně nikdo přesně neví. Ty nejodvážnější odhady hovoří až o 5 000 kilometrech. Ale nedejte se zmást – ne vždy jde o nenáročné procházky. Leckdy jsou ve hře i opravdu náročné túry.

Nádherné výhledy a žádné převýšení aneb Levada do Moinho a Levada Nova

Máte 3-4 hodiny čas? A milujete daleké výhledy? Pak bude tato trasa přesně pro vás. A cestou můžete navštívit i pár pamětihodností. Třeba krásný kostel ve vesnici Ponta do Sol a projdete nad vodopádem i skrze skálu. V nohách vám zůstane asi 8,5 km, po celou dobu však půjdete víceméně po rovince

Lagoa do Vento aneb romantika oblasti Rabacal

Chcete vědět, jak vypadá krajina Madeiry ukrytá pod závojem ranní mlhy, pronikající od moře? Pak si projděte některou z levád v oblasti Rabacal. Konkrétně Lagoa do Vento vás zavede mimo silně turisticky exponované trasy ke krásnému vodopádu. A pokud půjdete ještě dál, můžete se občerstvit v místní kavárně. Když vyrazíte brzy ráno, dojdete tam po cca 7 kilometrech tak akorát na snídani.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Divoká krajina na Madeiře
Divoká krajina na Madeiře

Hory v oblacích
Hory v oblacích

Krajina Madeira
Krajina Madeira

Panorama Madeira
Panorama Madeira

Porto de Cruz ostrov Madeira
Porto de Cruz ostrov Madeira

Porto Santo krajina
Porto Santo krajina

Porto Santo Madeira
Porto Santo Madeira

Příroda na Madeiře
Příroda na Madeiře

Příroda na ostrově Madeira
Příroda na ostrově Madeira

Skály a hory Madeira
Skály a hory Madeira

Zahrada na Madeiře
Zahrada na Madeiře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here