Rozhledna Špulka nemá své jméno jen tak nadarmo

0
spulka
Zdroj foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/Lbos%C3%ADn_-_rozhledna_%C5%A0pulka%2C_okol%C3%AD_obr02.jpg

Ve Středočeském kraji v obci Chotýšany nedaleko Benešova leží poměrně nová rozhledna, která nese jméno Špulka. Když se na ni totiž zdálky podíváte, skutečně vypadá jako špulka od nití. A co všechno vás zde čeká?

Samotná rozhledna

Samotný výlez na rozhlednu a podívaná kolem dokola je samozřejmě největším lákadlem. Rozhledna má dřevěný plášť a kovový vnitřek včetně schodiště. Na každém schodu je jméno sponzora, ale některé schody jsou ještě volné, takže se klidně můžete zapojit. Z rozhledny můžete vidět celé střední Čechy, za dobrého počasí a výhledu dokonce i Sněžku. Zajímavostí určitě je, že rozhledna byla zvolena Rozhlednou roku 2014 Klubem přátel rozhleden.

rozhledna spulka
Zdroj foto: RomanM82 / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Stánek u rozhledny

U rozhledny funguje v sezóně stánek, kde si můžete koupit pohledy, přívěsky, píšťalky, ale taky párek v rohlíku a jiné občerstvení, a to za velmi rozumné ceny.

Naučná stezka

Kdyby vám to všechno bylo málo, pak kolem rozhledny vede naučná stezka zaměřená na místní ptactvo, na ní můžete plnit úkoly a kochat se okolní krajinou. Stezka je vhodná pro děti a dá se po jí projet i s kočárkem.

Člověče, nezlob se

Na stezce najdete i zastřešené místo, jakýsi altánek, kde si můžete zahrát oblíbenou hru Člověče, nezlob se na přímo připraveném stole s velkými figurkami a kostkou. Hodí se zejména při nepřízni počasí.

Nádrž s lekníny

Po cestě uvidíte také nádrž s lekníny, kterou střeží keramický vodník. To je určitě příležitost nechat se u něj vyfotit.

Tak si užijte výlet do středních Čech!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here