Sydney a jeho známé i neznámé nevšednosti

0

I když má za sebou tenhle symbol Austrálie poměrně temnou minulost, dnes patří mezi nejmultikulturnější místa světa. Sydney vás naláká nejenom na zajímavé památky, ale i na krásné okolí.

VIDEO:

https://youtu.be/wiy-Zp84ibQ

Sydney se může pyšnit příznivým klimatem po celý rok, takže si tu lze naplánovat dovolenou opravdu kdykoliv. Jako první se vám otevře pohled na Sydney Opera House a ocelový most Sydney Harbour Bridge – obojí reprezentuje úžasnou moderní architekturu.

Centrum australského kulturního života

Mluvíme samozřejmě o budově Opery v Sydney. Její vzhled má připomínat plachetnici, což podporuje i její rafinované umístění v zálivu Port Jackson. Pravidelně tu účinkují ti nejlepší umělci z celého světa. Ale rozhodně nejde jen o operu. Vítaná je jakákoliv hudební produkce.

Pokud by vás spíše zajímala dávnější historie města, navštivte nejstarší čtvrti the Rocks a nechte se unést kouzlem křivolakých uliček a zapadlých hospod a hospůdek. Mimochodem nejstarší hospoda pochází z roku 1828 a jmenuje se Fortune of  War.

Za botanickou krásou Sydney

A kam dál? Určitě do Botanické zahrady v Sydney. Některé sbírky rostlin jsou přes 200 let staré, ale nejde jen o skleníky. Potěší vás i kolonie papoušků nebo třeba obrovských netopýrů – kaloňů. A minout nesmíte ani Mrs Macquarie´s chair.

Ale proč se nepodívat na Austrálii i tak trochu z jiné perspektivy? Vydejte se po přístavu na palubě lodi. Vyrazit lze z Darling Harbour nebo Circular Quay. Obdivovat tak můžete nejenom známý Sydney Harbour Bridge, ale i mnoho dalších zajímavých budov, jež se pohledem z vody jeví rázem úplně jinak. Mimochodem, i samotný most nabízí úžasný zážitek. Jeden z jeho pilířů je totiž volně přístupný, stejně jako vrchol mostní konstrukce. Krásnější pohled na Sydney z výšky asi jen tak nenajdete.

Fotografie:

Letadlo u Sydney
Letadlo u Sydney

Luna park v Sydney
Luna park v Sydney

Mrakodrapy v Sydney
Mrakodrapy v Sydney

Pohled na Sydney
Pohled na Sydney

Přístav v Sydney v noci
Přístav v Sydney v noci

Přístav v Sydney
Přístav v Sydney

Sydney - Austrálie
Sydney - Austrálie

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here