Porto – azulejos, Douro i portské víno

0

Město Porto leží na severu Portugalska a ve většině z nás vyvolává tohle město asociaci moře a sluníčka. Už po výstupu z letadla vás překvapí příjemně vlhký vzduch, který celou oblastí proudí. Letiště je navíc napojeno přímo na střed města, takže můžete s poznáváním těch nejzajímavějších památek začít celkem okamžitě.

VIDEO:

Ostatně metrem se lze svézt i přes nejznámější památku Porta – most Marie Pie. Díky němu se lze dostat z městské části Porta na druhou část, zvanou Vila Nova de Gaia. Mimochodem nejkrásnější výhled na všechny portské mosty je právě odtamtud.

Na skok za odpočinkem

Až vás neustálé procházky unaví, zamiřte do Krystalového paláce – Palácio de Cristal ‚s. Záhony plné květin a osvěžující vodní plochy lákají k odpočinku a pikniku na svěže zelené trávě. Společnost vám budou dělat opravdu netradiční obyvatelé – pávi. Vůbec se nebojí, naopak. Pokud si nedáte pozor, vrhnou se vám na svačinu.

Nejkrásnější výhled se před vámi otevře na řeku Douro, která se právě tady vlévá do oceánu. A samozřejmě odtud dohlédnete i na starou i novou část Porta a most Marie Pie. A pokud budete mít štěstí, vejdete přímo do víru některého z festivalů, které se v Krystalovém paláci pravidelně konají.

Vlakové nádraží jako lákadlo

V Portu se nevyplácí spěchat a to zejména v případě, kdy míříte na vlak. Zdejší nádraží je totiž proslulé mozaikami azulejos. Četné historické výjevy nenechávají chladnými stovky turistů, kteří se snaží pořídit nějaké to selfie. A pokud spěcháte, není to nic moc. Raději tedy dorazte předem a obdivujete se jim také. Opravdu je na co se dívat.

Slavné portské můžete ochutnat i zdarma

Že se vám nechte šlapat? V městské části Vila Nova de Gaia vás za novými zážitky vyveze i lanovka. Ke každé zakoupené jízdence navíc dostanete i poukázku na jednu či dvě skleničky portského vína na ochutnávku. Počet jízd není omezen, ale doporučujeme to nepřehánět.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Řeka Douro ve městě Porto
Řeka Douro ve městě Porto

Porto
Porto

Pobřeží Porto

Pobřeží Porto

Budovy
Budovy

Starší zástavba ve městě Porto

Starší zástavba ve městě Porto

Maják Felgueirasin
Maják Felgueirasin

Maják Felgueirasin při západu slunce. Pobřeží Porto

Maják Felgueirasin při západu slunce. Pobřeží Porto

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here