Monako – symbol luxus, ale i skutečného turistického zážitku

0

Monako je jedna z nejbohatších zemí na světě, přesto má co nabídnout i běžným turistům. Ne všude se samozřejmě dostanete (a leckde je zakázáno dokonce i fotografovat), ale i tak vám na prohlídku zbude spousta zajímavých míst.

VIDEO:

Možná to nevíte, ale monacké knížectví je rozděleno do tří čtvrtí – Monte – Carlo, La Condamine a čtvrt Fontvieille. Je tak malé, že všechny zajímavé památky zvládnete projít za jediný den a zbytek dovolené můžete strávit třeba na Azurovém pobřeží.

TOP atrakcí Monaka je Kasino

Ovšem pokud čekáte nějaké turistické úlitby, pak se plete. Jde skutečně o objekt pro boháče a vyvolené. Za vstup musíte zaplatit a zakázáno je i jeho fotografování! Zvláště kvůli soukromí jeho návštěvníků. A mimochodem, dovnitř mohou výhradně návštěvníci v obleku nebo vhodných šatech.

Monacký přístav a Oceánografické muzeum

Pokud si libujete v romantických procházkách a rádi se obdivujete luxusu jiných, určitě se projděte po molu v monackém přístavu. Budete odtud mít krásný výhled na město a na každém rohu si můžete koupit něco dobrého k jídlu nebo k pití. Ceny jsou tu poměrně vysoké a to samé platí pro lodě, které vás dovezou například do blízkého Nice či Cannes.

O něco přívětivější bude pro vaše peněženky Oceánografické muzeum. Jde o nejkrásnější stavbu svého druhu na světě a zaujme vás především expozice podmořského života. Obdivovat tu můžete medúzy, mořské koníky, kosatky, žraloky apod.

A ujít si nesmíte nechat ani Knížecí palác, obklopený opravdu nádhernými zahradami. Jsou krásné v každém ročním období, ovšem pokud vám jde především o záplavu květů, zamiřte do nich na jaře. Jde o příjemnou oázu klidu v ruchu okolního velkoměsta. Za nejkrásnější část města je pak považována čtvrť Monaco Ville, ležící hned u přístavu – to kdybyste toho obdivování ještě za celý den neměli dost.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Luxusní lodě - Monako
Luxusní lodě - Monako

Panorama Monako v noci
Panorama Monako v noci

Přístav v Monaku
Přístav v Monaku

Monako v noci
Monako v noci

Západ slunce v Monaku
Západ slunce v Monaku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here