Potápění na Bali aneb korály a manty

0

Hledáte zajímavé místo pro podmořské potápění? Bali vám jich nabídne celou řadu. Jednotlivé lokality jsou velmi pestré a mohou vám ukázat řadu zajímavých druhů zvířat i rostlin – od pestrobarevných korálů, přes líně se pohybující želvy až po velkolepé manty.

VIDEO:

Podvodní svět Indonésie patří mimochodem mezi ty nejlepší na světě. Ovšem abyste opravdu dokázali ocenit jeho pestrost, doporučujeme vyzkoušet potápění ve více než jedné lokalitě. Na druhou stranu ostrovy Bali a Flores nabízejí velmi komplexní potápěčské služby, včetně kurzů pro začátečníky.

Tři nejzajímavější lokality pro potápění na Bali

  • Ostrovy Gili vás potěší především šnorchlováním. Nabízí se tu hned tři korálové útesy a to u ostrůvků Air, Meno a Trawangan. A až si podvodního světa užijete do sytosti, určitě vás potěší i půvabné pláže.
  • Nusa Lembongan – stačí v Bali nasednout na loď a vyrazit. Za půl hodinky budete na místě. Čekají vás tu zejména manty a korály.
  • Amed, Nusa Menjagan a Tulamben – tato místa nabízejí po celý rok velmi klidnou vodu, vhodnou zejména pro šnorchlování. Určitě vás zaujme i vrak lodi Liberty a bezejmenné japonské lodi.

Měli byste vědět: korály v Nusa Menhjagan jsou označovány za ty nekrásnější na Bali. Jako základna pro šnorchlování vám bude sloužit malá loďka, zakotvená u ostrova.

Když chcete vidět své oblíbené podmořské mazlíčky

Nedáte při potápění dopustit na želvy? Pak zamiřte na ostrůvky Gili – setkání je tu téměř jistotou. Za tajemným měsíčníkem musíte vyrazit k ostrovu Lembongan. Majestátní manty na vás k čekají rovněž zde a dále pak u ostrova Komodo.

Máte spadeno na nejzachovalejší korálové útesy v oblasti? Zamiřte na ostrovy Lembongan a Menjangan. A konečně milovníci vraků a šnorchlování si na své přijdou v Tulambenu a Amedu. Mimochodem šnorchlování je určeno i pro úplně začátečníky. Po základním instruktorském kurzu dostanete vestu, šnorchl a ploutve. Doporučujeme používat vše, pro vaši maximální bezpečnost.

Fotografie:

Korál
Korál

Podmořský svět
Podmořský svět

Chobotnice
Chobotnice

Korál
Korál

Korál
Korál

Krab
Krab

Mořská hvězdice
Mořská hvězdice

Muréna
Muréna

Perutýn
Perutýn

Perutýn
Perutýn

Podmořský svět
Podmořský svět

Rejnok
Rejnok

Korál na dně moře
Korál na dně moře

Podmořský svět - Bali
Podmořský svět - Bali

Dno moře - Bali
Dno moře - Bali

Mořská želva
Mořská želva

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here