Monako: Monacké knížectví zaujme svými památkami i pláží

Jednou z maličkých zemí v Evropě je také Monako. Monacké knížectví se nachází na pobřeží francouzské riviéry.

Základní informace

Rozlohou se jedná o opravu malý stát – má pouze 2 km2, což je přesně 4x více než Vatikán. Počet obyvatel je téměř 40 tis. Hustota zalidnění je druhá nejvyšší na světě 18 tis. obyv. na km2. Z jazyků se zde uplatní francouzština, italština a vlastní monacký dialekt. Převažuje římskokatolické náboženství. Měnou je euro, ačkoliv země není členem EU.

Video:

Monaco-Ville

Hlavním městem tohoto státečku je Monaco-Ville. Město je původně středověké a může se pochlubit zbytky opevnění a hradeb. Hradby jsou umístěny směrem ke Středozemnímu moři, a měly tak chránit město především před útoky z moře. A co byste zde ještě mohli navštívit? Překrásný je knížecí palác, před kterým se každodenně odehrává střídání stráží, a to přesně 5 minut před polednem. Katedrála de Monaco je románsko-byzantský chrám, ve kterém jsou uloženy ostatky monackých knížat. Milovníci muzeí určitě zavítají do Oceánografického muzea.

Pro odpočinek můžete zvolit Japonskou zahradu. A pro odpočinek i poučení navštivte Botanickou zahradu, ta zdejší se specializuje na kaktusy a sukulenty, a protože se nachází na kopci nad městem, nabízí i úchvatnou podívanou na město.

monako-ville
Monako, zdroj foto: Envato

Monte Carlo

Dalším městem (člověk by se až divil, kolik měst se na tak malé území vejde) je Monte Carlo (neboli v překladu Karlova hora). Toto město je proslulé zejména množstvím kasín, která se zde nacházejí. Kromě toho zde můžete najít pomník francouzského hudebního skladatele Hectora Berlioze anebo se také zúčastnit jednoho ze závodů Formule 1.

monte-carlo-monako
Monako, zdroj foto: Envato

Video:

Pláž Larvotto

V Monaku samozřejmě nechybí pláž, protože se nachází na pobřeží Středozemního moře. Larvotto je veřejně přístupná pláž, a tak se zde setkáte s mnoha turisty. Moře je ale průzračně čisté a pláž písčitá, takže zážitek stojí zato.

 

Další články o Monaku

Přidejte si Vyslapy.cz na Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Oblíbené články

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?