Laos – země nádherných přírodních scenérií

0

Jen málokterá asijská země se vám vryje do srdce právě tak silně jako Laos. Pohled přes nádherně zelená rýžová pole na hory zahalené v mlze se zkrátka jen tak nezapomíná. Nejkrásnější zážitky na vás čekají v zimě.

VIDEO:

Od června do listopadu totiž Laos skrápí východní monzun, ale když přijedete poté, určitě si na počasí nebudete stěžovat. Spíše naopak. Pokud se vydáte na horský trekking, mohou na vás leckde místo tropických veder čekat teploty pod bodem mrazu. Na druhou stranu, pokud chcete vidět rýžová pole opravdu v plné síle, musíte se s nějakou tou vlhkostí z nebe smířit a vyrazit sem v květnu nebo v červnu.

Co vidět v Laosu

Laos můžeme v zásadě rozdělit na dva cestovatelské okruhy – severní a jižní. Oblíbenější je určitě severní okruh, procházející mimo jiné přes krasovou oblast Vang Vieng, královské město (dnes spíš plné buddhistických mnichů) Luang Prabang, národní park Nam Ha do Luang Namtha a četné horské vesničky.

Pokud se vrátíte do městečka Vientiane (kde začíná severní okruh), můžete odtud vyrazit i na ten jižní. Oceníte ho nejvíce ve chvíli, kdy chcete dále pokračovat do Thajska nebo Kambodže. Čeká na vás třeba krasová oblast u řeky Mekong, archeologický park Champasak nebo třeba jeden z nejkrásnějších vodopádů Laosu Tat Fan (na náhorní planině Bolaven Plateau).

Severní Laos není pro rychlíky

Po Laosu se dá nejlépe cestovat místní hromadnou dopravou (nebo pěkně po svých). Připravte se však na to, že sever je pořádně hornatý, takže přesuny mezi jednotlivými lokalitami nejsou právě rychlé. Nejvyšší rychlost cestování je asi 40 km/hod. Obzvláště oblíbené dálkové autobusy je vhodnější rezervovat dopředu, aby na vás zbylo místo.

Ubytování lze obvykle vyřešit přímo na místě. Hodně místních vám ubytuje přímo u sebe a leckdy vám dokonce i uvaří. Připravte se zejména na rýži se zeleninou, díky místnímu koření však chutná opravdu skvěle.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Hory v Laosu
Hory v Laosu

Laos krajina
Laos krajina

Nam Song řeka
Nam Song řeka

Pohled na hory Laos
Pohled na hory Laos

Příroda v Laosu
Příroda v Laosu

Vesnice v Laosu
Vesnice v Laosu

Vodopády v Laosu
Vodopády v Laosu

Vodopády v Luang Prabang v Laosu
Vodopády v Luang Prabang v Laosu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here