Krk – kam vyrazit do Chorvatska za léčivým bahnem

0

Že si výjimečné účinky minerálů, obsažených v léčivém bahně, můžete dopřát jen u Mrtvého moře? To naštěstí není vůbec pravda. Ukážeme vám, kam se vypravit, pokud o tento benefit opravdu stojíte, a přitom nechcete utratit za dovolenou příliš mnoho. Poznejte ostrov Krk.

VIDEO:

Vaším cílem bude ostrov Krk na oblíbené chorvatské  Kvarnerské riviéře. Musíte tedy konkrétně zamířit do zátoky Soline. Právě v ní se totiž léčivé bahno vyskytuje ve více než hojném množství.

Léčivé osvěžení přímo na městské pláži

Stačí, když se vydáte do blízkého města, a to konkrétně na jeho pláž. Právě tady na vás bude čekat soustava jezírek a rybníčků až po okraj naplněných léčivým bahnem. To vám dokáže ulevit od potíží s kůží, ovšem skvěle se uplatní i při prohřívání kloubů nebo páteře. A jak se používá?

Stačí se natřít a nechat bahno působit co nejdéle. Není výjimkou vidět starousedlíky, jak po celý den pracují na zahradě se zády zablácenými od tohoto krkského pokladu. Záleží tedy jen na vás, jak dlouho léčebné působení vydržíte. Nenechte se doradit jeho lehkým zápachem, brzy si na něj zvyknete.

Očistit se musíte jedině v moři

Nevýhodou ovšem je, že je tu k mání jen velmi málo vybavení určeného pro turisty, takže na městské pláži nenajdete ani takový základní benefit, jako je sprcha. Nezbudete vám tedy, než se od bahna omýt v moři a zbytek očisty „dodělat“ na hotelovém pokoji. Nebojte se, hoteliéři jsou na to zvyklí.

A pokud byste si ho chtěli odnést domů nebo na pokoj, myslete na to, že plast léčivé složky bahna ničí, tak to alespoň tvrdí místní. Mnohem lepší proto bude vsadit na kosmetiku s upraveným bahnem, která je na blízké tržnici k dostání na každém rohu. Zajímavé je, že v jejím případě už plastové obaly nijak nevadí. Ovšem Krk – to není jen léčivé bahno. Poznejte všechny jeho krásy na našem videu.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Chorvatsko-krk
Chorvatsko-krk

Krk-chorvatsko
Krk-chorvatsko

Majak-na-ostrove-krk
Majak-na-ostrove-krk

Ostrov-Krk-v-Chorvatsku
Ostrov-Krk-v-Chorvatsku

Pobrezi-na-ostrove-krk
Pobrezi-na-ostrove-krk

Pristav-na-ostrove-krk
Pristav-na-ostrove-krk

Punat-Krk
Punat-Krk

Vyhled-na-more-ostrov-Krk
Vyhled-na-more-ostrov-Krk

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA