Jokohama – z přístavu atraktivním turistickým cílem

0

Jokohama je známá zejména z kdysi hojně omílané písničky. Nicméně dnes už tu na své námořníky nečekají malé Japonečky, místo toho se to tu turistickými cíli opravdu jen hemží. A kam se vypravit?

VIDEO:

Dokud se Japonsko nacházelo v izolaci, byla Jokohama jen nevýznamnou rybářskou vesničkou. S koncem období Edo však nastal obrat. Stalo se z ní významné centrum zahraničního obchodu a dnes je Jokohama největším japonským přístavem. A také velmi krásným.

Měli byste vědět: Jokohama znamená v překladu „Přístav budoucnosti“.

Za nejkrásnějším jokohamským výhledem

Nejatraktivnější příležitosti k návštěvě skýtá určitě přímořská část města. Dominuje jí nádherná Land Mark Tower, z níž se vám naskytne nádherný výhled na celé město i přístavní zátoku. Až do roku 2014 šlo o nejvyšší stavbu Japonska. A když už tu budete, neměli byste minout ani zpřístupněnou plachetnici Nippon Maru. Pochází z roku 1930 a dnes slouží jako muzejní loď se vším všudy. Pokud chcete vědět, kde se v minulosti cvičili námořní důstojníci, pak máte jedinečnou příležitost.

Za japonskými tradicemi do jižní části města

Zahrady Sankeien vám představí pořádný kus tradičního Japonska, jaké bývalo ještě před připlutím generály McArthura a jeho lodí. Zahrady vyhlížejí opravdu jako za císařských časů. Navíc jsou ukryty mezi množstvím historických budov. Potěší vás sbírka exotických rostlin a množství chodníčků i skoro zapomenutých cestiček.

Nedávno vyhlásilo Japonsko zahrady Sankeien významnou kulturní památkou. A nejvíce návštěvníků sem míří na jaře, kdy rozkvétají půvabné sakury.

Největší čínská čtvrť v Japonsku

Ano, i ty v Jokohamě najdete. Dostanete se sem skrze čtyři velké a nádherně zdobené brány. Každý rok se tu koná řada festivalů, takže nejlepší čas pro její návštěvu je během tohoto období.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Jokohama
Jokohama

Most Jokohama
Most Jokohama

Panorama Jokohama večer
Panorama Jokohama večer

Panorama Jokohama
Panorama Jokohama

Panorama na budovy Jokohama
Panorama na budovy Jokohama

Večerní Jokohama
Večerní Jokohama

Jokohama moderní architektura
Jokohama moderní architektura

Jokohama v noci
Jokohama v noci

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here