Kuba – Poznejte karibský ostrov proslavený svými doutníky

0

Chcete si prožít svůj vlastní karibský sen? Pak byste Kubu rozhodně neměli vynechat. Není to jen o vůni doutníků a ševelení kokosových palem na plážích. Najít tu můžete mnohem víc. Zatímco některá velká města se otevírají turistům a chystají pro ně opravdu přívětivé zázemí, v jiných se čas stále ještě doslova zastavil.

VIDEO:

Dovolte si plnohodnotné nadechnutí ve staré Havaně, užijte si báječného sluníčka na pláži Varadera, vychutnejte si procházku po Malecot a vychutnejte si pravý karibský rum nebo lahodný doutník.

Na Kubu můžete vyrazit po celý rok

Díky typickému tropickému podnebí to není žádný problém. Střídá se tu sice období sucha a dešťů, ovšem ani ty největší srážky tu obvykle netrvají déle než pár minut, takže vám zajímavý výlet po památkách určitě nezkazí. Mimochodem, nejčastěji tu prší od dubna do října.

Nejteplejším měsícem je pak červenec – pokud milujete opravdu vyhřátou vodu, určitě si jí užijete do sytosti. Průměrné teploty se tu pohybují mezi 24-26 °C.

Vydejte se za nejkrásnějšími plážemi na Kubě

Až si do sytosti vychutnáte množství místních gastronomických specialit, zamiřte k azurově modré mořské vodě, lemované bílým pískem. Varadero zná asi každý, ovšem v sezóně tu bývá trochu přeplněno.

Vyzkoušet můžete i Playa Paraiso alias „Rajskou pláž,“ jež se nedávno umístila v žebříčku nejkrásnějších pláží světa na čestném třetím místě. A pokud se chcete vydat po stopách Kryštofa Kolumba, nesmí vám uniknout pláž Guardalavaca, na níž prý tento známý cestovatel zastavil.

A vyrazit můžete i za plameňáky. A kam? Přímo do jejich enklávy na pláži Playa Pillar, nacházející se na malém ospalém ostrůvku. Stačí zamířit západně od Cayo Coco. Koupání v čisté a teplé vodě tu můžete spojit s opravdu zajímavými zážitky. A jak se mezi jednotlivými památkami přesouvat? Najměte si auto s řidičem – je to překvapivě levné a pohodlné.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Havana Cuba
Havana Cuba

Město Havana Cuba

Město Havana Cuba

Ulice v Havaně
Ulice v Havaně

Ulice ve městě Havana na Kubě

Ulice ve městě Havana na Kubě

Architektura
Architektura

Havana Kuba architektura

Havana Kuba architektura

Karibské moře
Karibské moře

Karibské moře u Kuby

Karibské moře u Kuby

Kuba město
Kuba město

Krmení holubů turisty

Krmení holubů turisty

Kubánské doutníky
Kubánské doutníky

Celosvětově známé kubánské doutníky

Celosvětově známé kubánské doutníky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here