Chcete vědět, čím vás překvapí hlavní město Vietnamu – Hanoj? I přes svou válečnou historii si stále zachovalo vysoce kulturní ráz s odkazem na dávné časy, kdy v něm ještě vládli králové. A má svoje mauzoleum s významným pohlavárem. Nepřipomíná vám to něco?
VIDEO:
Nejlepší dobou pro návštěvu Hanoje jsou jarní a podzimní měsíce. Léta tu mají příliš horká a vlhká a zimy zase sychravé, i když o mrazech si mohou nechat jenom zdát. Metropole hostí necelých 8 milionů obyvatel a má své vlastní mezinárodní letiště.
Hanojské památky aneb od Konfucia k Ho Chi Minhovi
Existuje velké množství míst, které byste v Hanoji měli navštívit. Vezměme to tedy alespoň zkratkou. Velmi populární je Chrám literatury – celý komplex byl zasvěcen Konfuciovi a na pěti nádvořích si můžete prohlédnout řadu kamenných želv s vytesanými jmény místních absolventů. Další kroky návštěvníků obvykle vedou k Vodnímu loutkovému divadlu na jezeře Hoan Kien.
A samozřejmostí pro každého cestovatele je i Císařská citadela Thang Long – nádherně zachovalý komplex císařského paláce, ležící paradoxně nedaleko Leninova parku.
A na své si přijdou i milovníci modernější historie. Pro ně je připravena třeba budova Hanoj Opera House, vystavěná v koloniálním francouzském stylu nebo Ho Chi Minh Mausoleum, jedna z nejnavštěvovanějších památek s uloženým balzamovaným tělem prvního vietnamského prezidenta.
Hanoj jako město piva a domácích dobrot
Ale metropole Vietnamu je proslulá i další specialitou – točeným pivem Bia Hoi. Má jen 4% alkoholu, ovšem sklenici seženete za pouhých 5-8 Kč. Během pozdního odpoledne jsou ulice plné lidí, kteří si jeho jedinečnou chuť neváhají užít doslova kdekoli. Mezi nejproslulejší místa patří „pivní křižovatka“ Bia Hoi Junction, ležící na rohu ulic Ta Hien a Luong Ngoc Quyen – samozřejmě ve Staré čtvrti.
A za těmi pravými domácími dobrotami se vypravte na tržiště Dong Xuan Market, kde je k dostání opravdu téměř cokoliv.
zdroj foto: envato