Eiffelova věž – noční představení vám vyrazí dech

0

I když je Eiffelova věž nejznámější symbol Paříže, rozhodně nejde o nenavštěvovanější památku Francie, jak si mnozí myslí. Naopak, podle návštěvnického žebříčku je až čtvrtá. Jde o průzkum provedený v loňském roce, takže nepřekvapí, že se před ní umístily tyto tři památky – katedrála Notre Dame, bazilika Sacré Coeur i muzeum Louvre. A co jste o ní ještě nevěděli?

VIDEO:

Vyhlídka z jejího ochozu je opravdu nezapomenutelná, ovšem bylo by chybou vyjet nebo vystoupat nahoru jen jednou a myslet si, že tím je všechno odbyto. Ranní a večerní výhledy na Paříž se od sebe liší jako vejce od slepice a co teprve ty noční, podbarvené podmanivým osvětlením věžní konstrukce, jež se navíc v pravidelných intervalech mění?

Jak se od sebe liší jednotlivá patra?

Výtahy vedou do každého z nich a v každém na vás čekají také docela nové možnosti. První patro vám sice ještě nenabídne působivý výhled, ale to vůbec nevadí. Má totiž spíše charakter muzea a čekat tu na vás bude i občerstvení nebo stánek se suvenýry.

Nejkrásnější vyhlídku najdete v druhém patře, kde na vás čeká i proslavená restaurace. Eiffelova věž se v tomto místě tyčí 115 metrů nad zemí. Jste tak dostatečně vysoko nad stromy i okolními budovami, ale zároveň si můžete vychutnat množství detailů, jež by vám při výhledu z vyšších míst jednoduše unikly. Hodit se vám budou i dalekohledy a panoramatické mapy, díky nimž se v okolí snadno zorientujete.

Do třetího patra Eiffelovy věže se lze dostat výhradně výtahem a vejde se sem pouhých 400 návštěvníků, takže se v sezóně velmi pravděpodobně nevyhnete čekání na výtah. Bude tu na vás čekat zrekonstruovaná kancelář Gustava Eiffela spolu s jeho voskovou figurínou a některými jeho osobními věcmi. A hodit by se vám mohl i přípitek v dobře zásobeném baru. Zdolání téhle železné krásky si ho určitě zaslouží, nebo ne?

zdroj foto: envato

Fotografie:

Paříž a věž
Paříž a věž

Eiffelova věž
Eiffelova věž

Eiffelova věž s parkem
Eiffelova věž s parkem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here