Neviditelná výstava Praha – zažijte svět trochu jinak

0
neviditelna vystava
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Neviditelná výstava konající se v našem hlavním městě je jedinečný obohacující a uvědomující zážitek, kdy zažijete svět, který je na oko pohlcen pouhou tmou. Při této výstavě se budete řídit svými smysly, a to především sluchem, hmatem a čichem. Na vlastní kůži pocítíte, jaký je život bez zraku- smyslu, který poskytuje mozku a našemu životu nejvíce informací. Prostory jsou speciálně pro výstavu uzpůsobeny a zatemněny.

Prohlídky s průvodcem

Během této výstavy vás bude doprovázet zcela nevidomý nebo částečně nevidomý průvodce. Objekt výstavy se nachází v Novoměstské radnici. Účelem výstavy je ukázka reálného světa nevidomých osob a jejich každodenní fungování. Cílem je uvědomění si, jak tato skupina lidí žije a jak bychom jim mohli v jejich životě pomoci. Setkáte se tu s činnostmi jejich běžného dne. Vyzkoušíte si, jak se umýt, jak obstarávat domácí spotřebiče nebo také jak se pohybovat mimo domov někde v přírodě.

Prohlídky pro pokročilé nebo prohlídky pro rodiny s dětmi

Prohlídky se konají každý den od 19. hod., kdy předchozí rezervace je nutná. Ve tmě strávíte přibližně hodinu a půl, které vás vyjdou na 250 Kč za dospělou osobu nebo 220 Kč za studenta. I dětem neviditelná výstava nabízí nevšední zážitek. Při hodinové prohlídce na ně čeká řada pohádkových úkolů, kdy na konci každý hrdina obdrží dárek. Prohlídky pro děti probíhají o víkendu, kdy jednotlivé vstupné činí 150 Kč.

Neviditelné ochutnávky a večeře

V rámci výstavy je možno se zúčastnit neviditelných ochutnávek vína a piva nebo neviditelné večeře během vypsaných termínů. Degustace probíhají v upravených prostorech, kdy vás za naprosté tmy budou obsluhovat nevidomí nebo částečně nevidomí lidé. Večeře takto také probíhá, a navíc je obohacena o program. Sami poznáte, čemu všemu tito lidé během svého života čelí a zjistíte, že i přes to všechno to jsou naprosto optimističtí lidé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here