Při návštěvě Národního muzea v Praze byste neměli minout právě České muzeum hudby, zvlášť, jestli jste hudební nadšenec. Vaše oko zde může spočinout na hudební a instrumentální materiály, které Vás zaujmou svou rozsáhlostí. Muzeum najdete v bývalém kostele svaté Máří Magdalény na Malé Straně.
Kostel svaté Máří Magdalény byl samozřejmě také „přežvýkán“ zubem času, takže jeho následná rekonstrukce byla nezbytná a byl přestavěn až do dnešní podoby. V dobách minulých byste zde našli dokonce i poštovní úřad – a to byla tehdy rarita, jelikož se jednalo o jediný poštovní úřad v Praze. Dále zde byl k nalezení archiv a dokonce i četnická ubytovna. Mimoto měl kostel i další využití ve formě ustájení koní či skladištní funkci. Inu, tento kostel pamatuje již opravdu mnoho.
Momentálně se již nemusíte bát, že Vás z hudebního rozjímaní vyruší dusot koní. Jediné, co Vaše uši mohou slyšet, jsou líbezné tóny rozličných hudebních nástrojů, z dílen renomovaných nástrojářů ale dokonce i nástrojů lidové tvorby. Pokud Vás zajímají notové zápisy, tak i tady jste na správném místě. Mnoho hudebních skladeb zde můžete najít v jejich „papírové podobě“. Na své si přijdou i obdivovatelé oblíbených lesklých černých placek, které jsou známy jako gramofonové desky. Poslechnout si zde můžete dokonce i Vámi vybrané hudební nahrávky a ponořit se do světa hudby, který budete vnímat všude kolem sebe.
Každoroční akce „Pražská muzejní noc“
Nejznámější akcí, která je zde každoročně pořádána je „Pražská muzejní noc“, která se koná v hlavní chrámové lodi, která své prostory otevírá pro možnosti pořádání i jiných koncertů, které potěší ucho i ducha nejen hudebně založeného posluchače ale i hudebního laika, který si určitě v líbezných tónech linoucích se z krásného prostředí najde jistě zalíbení.
Takže ať jste milovníkem vážné hudby či raději příznivcem modernějšího stylu, jistě zajděte navštívit tohle hudební muzeum a zjistíte, že existuje spousta dalších hudebních stylů, které Vás mohou zaujmout.
Komentáře 16