Petřínská rozhledna – za výtah zaplatíte, ale jinak odejdete spokojeni

0

petrinska rozhledna foto

Dnes si vyšlápneme na Petřínskou rozhlednu. Petřínská rozhledna je dominanta, kterou při návštěvě Prahy nejde vynechat. Pokud zdoláme Petřín, ať už pěšky nebo lanovkou, ocitneme se před českou verzí Eiffelovi věže v Paříži. Ta uhranula české turisty natolik, že si ji museli postavit i doma.

Začínáme

Co do výšky se můžeme těšit na 63,5 m vysokou rozhlednu, zakončenou televizním vysílačem. Do země zasahuje ještě v délce 11 m. Když se na věž podíváme, napadne nás myšlenka, kolik to může asi být oceli? Záznamy uvádějí, že jenom kostra stavby váží 175 t. V suterénu se můžeme podívat na několik historických informací o Klubu českých turistů. Zajímavostí je trvalá expozice, jež mapuje Petřínský vrch od 17. stol. Zhodnoťme, jak se proměnil výhled, a z které doby se nám líbí nejvíc.

Až na vrchol

Abychom si mohli vychutnat panoramatický pohled na Prahu, Říp nebo Krkonoše musíme na vyhlídku, která je ve výšce 55 m, v prvním patře se nachází ještě jedna. Vyberme si ze dvou možností. Cesta po schodech čeká nás jich 299 a je šikovně rozdělené pro chůzi nahoru či dolů. Nebo pojedeme výtahem, který se nachází v jádru stavby, v osmibokém tubusu. Hlavní město Praha dbá na náš pohyb a zdraví životní styl za jízdu výtahem si připlatíme.

Kolik?

Nakousli jsme cenu, pojďme si říct, jak to s rozhlednou je. Pro dospělého vyjde vstupenka na 150 Kč, snížené vstupné pro děti, studenty či seniory je 80 Kč, děti do 6 let však výlet absolvují zdarma. Pokud si chceme připlatit za výtah, připočtěme k částce za vstupné 60 Kč, pokud jsme držitelem Senior pasu je to pak pouze 30 Kč. Využít můžeme i různé balíčky vstupného, vstup na rozhlednu a do zrcadlového bludiště nebo zvýhodněné vstupné pro skupinu.

Zbylé informace si už musíme zažít na vlastní kůži. A vyšlápněme si pro nekončící pohled na Prahu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here