Hrad Rabí – přijďte si poslechnou legendu o čertovi!

0

hrad rabi

Hrad Rabí, jehož historie a obzvlášť zbudování je pokryto tajemstvím a legendami. V první polovině 14. stol. jej měli založit páni z Rýzmberka, a stali se tak prvními doloženými majiteli. Podle výzkumu českých historiků můžeme předpokládat, že jeho založení se datuje již v 13. století.

Unikát České republiky

Nejkolosálnější zřícenina hradu na území ČR, přímo vybízí k prozkoumání. Hrad byl upraven, aby odpovídal pozdně gotickém slohu. V hradním sále si prohlédnete expozici středověkých kachlů s replikou pozdně gotických kachlových kamen, které vám vyrazí dech. V létě je zde konáno nespočet různých kulturních akcí. Pokud se zajímáte o lukostřelbu, pak si tento výlet náležitě užijete. Pokud si budete chtít přeměřit délku tohoto monumentu připravte si 3 km dlouhý metr.

Kartou, prosím!

V sezóně za plné vstupné zaplatíme 100 Kč, snížené pak přijde na 70 Kč. Na výběr máte z pěti okruhů, jejich podrobný popis najdete na internetových stránkách, takže je zde něco pro každého. Každého návštěvníka zajisté potěší fakt, že s sebou na hrad nemusí brát hotovost, platbu vstupného můžete totiž zaplatit kartou.

Legenda o Čertovi

Za dob, kdy hrad vlastnil Půta Švihovský, na přelomu 15. a 16. století vznikla neuvěřitelná legenda. Půta byl velice vzdělaný a zcestovalí šlechtic. Z jedné své cesty si přivezl opici. Bavilo ho pozorovat jaká je šprýmařka, a jak provádí své lumpárny. Spousta z jeho poddaných se jí však bála a domnívala se, že se jedná o čerta. Když jednou Půta odjel na jednu ze svých cest dostal opici na starost jeho sluha. Opici však neuhlídal a utekla mu, zděšení vesničani se domnívali, že vesnici ovládl čert, který se stále toulá v tamních lesích.

Pojďme prozkoumat kus naší historie a místo kde J. Žižka přišel o své druhé oko. Dobít tento kolos bylo ve své době nemožné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here