Ostrov Pag nabízí víc, než to na první pohled vypadá

0

Ostrov Pag najdeme na známé Kvarnerské riviéře, tak že jak už nám tento název napovídá, směle ho můžeme zařadit do skupiny Kvarnerských ostrovů. Spojení s pevninou je dvojí – buď přes Pažský most nebo za pomoci lodí.

VIDEO:

Hlavní lákadlem toho ostrova jsou pláže. Písečné, dlouhé – a především čisté. To je jejich hlavní benefit. Ovšem zaskočí vás i další specifikum – rozlehlé salinové oblasti.

V království písku a soli

Obojí dohromady tak tvoří poměrně svéráznou krajinu, která bohužel na první pohled nevypadá vůbec lákavě. Zeleně je totiž na Pagu poskrovnu. Naopak každou jen trochu rovnější pláň přetínají víceméně rovné kamenné zídky. Mají za úkol zabránit větru, aby odsud odnášel ještě více zeminy.

A vlastně se vám tyto zídky budou hodit i při opalování na pláži. Vítr totiž dokáže být pěkně ostrý  a nepříjemný. Ovšem ještě jedno specifikum má zdejší koupání. Na Pagu totiž najdete celou řadu solných plání, na nichž se těží sůl. A nepřekvapí tedy, že i moře v jeho okolí má trochu vyšší slanost. Je hustší, takže pokud se v něm nebudete moci pohodlně potápět, bude problém ukryt nejspíš právě tady.

A ještě jednu výhodu zdejší moře má – nenajdete v něm skoro žádné ježky. Takže zatímco u pevniny se leckdy nedá (zejména po větší noční bouřce) vůbec vlézt do vody, na Pagu se do sytosti vykoupete vždycky.

Podívejte se i do města Pag

Celé oblasti pak vévodí stejnojmenné město. Jeho historie je poměrně pestrá, ovšem nijak lichotivá. Sloužilo jako koncentrační táboř nebo jako místo vyloďování), takže příliš velké skvosty architektury tu nečekejte. Blízko něj však najdete zdroj pověstného pažského léčivého bahna. Sestavu rybníčků poznáte snadno. Namazat se jím můžete do sytosti, ovšem opláchnout se lze pouze v oceánu. Sprcha na této městské pláži zatím chybí. Více vám prozradí naše video.

 

Fotografie:

Pag-Chorvatsko
Pag-Chorvatsko

Ostrov-Pag-Chorvatsko
Ostrov-Pag-Chorvatsko

Chorvatsko-ostrov-Pag
Chorvatsko-ostrov-Pag

zdroj foto: envato

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA