Catanduanes – divoká příroda Filipín i jedinečné náboženské svátky

0

Chtěli byste vyrazit do míst, která ještě nejsou z hlediska turistického ruchu tak známá, a přitom nabízejí spoustu zajímavého? Pak vás určitě okouzlí filipínský ostrov Catanduanes.

VIDEO:

Najdete ho u severovýchodnějšího pobřeží mnohem známějšího ostrova Luzon, od kterého ho odděluje pouze velmi úzký průliv jménem Maqueda. Je součástí stejnojmenné provincie, která však kromě něj zahrnuje  i několik menších ostrůvků. A co hlavní město? To se jmenuje Virac a najdete ho v jižní části.

Naláká zejména na nádhernou přírodu

Pokud má něčeho Catanduanes  opravdu dostatek, pak jsou to krásy z botanické říše. Opravdu. Liány, zajímavě kvetoucí rostliny, tropické plodiny… V ničem si tak nezadá se známými botanickými výlety, pořádanými na ostrovy Luzon nebo Mindoro. Roste tu kupříkladu velmi zajímavá orchidea Phalaenopsis sturtiana. Najdete ji v nížinách do 1 000  metrů nad mořem.

Velmi zajímavá je i liána Strongylodon macrobotrys (patřící do čeledi bobovitých — Fabaceae), jež vás ohromí svou velikostí. Její květy mívají totiž na délku až 1 metr a na první pohled vás zaujme i jejich modrozelená barva. Nic podobného v rostlinné říši nenajdete, v pralese na ni však narazíte jen vzácně, je totiž kriticky ohrožená.

Lidové slavnosti vycházejí ze španělské tradice

Ale na Catanduanes se nemusíte vydávat jen za krásami přírody. Naopak. Na své si přijdou i milovníci lidových tradic, jež se ostrově začaly psát od 16. století, kdy na něj poprvé zavítali Španělé.

Najdete tu tak slavnosti ukřižování, ale i pantomimický tanec s tématem kohouta a slepice. K nejzajímavějším slavnostem však patří ta, jež oslavuje význam a velikost oblíbené rostliny zvané tygří tráva.  Chtěli byste z Catanduanes vidět víc? Pokochejte se jedinečnými záběry v našem videu.  Určitě nebudete litovat.

zdroj foto: envato

Fotografie:

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here