ZOO PRAHA – který z dvanácti unikátních pavilonů si oblíbíte vy?

0

Tato zahrada (ZOO Praha) byla otevřena byla v roce 1931 a během své skoro 90ti leté existence se vypracovala mezi nejprestižnější ZOO světa. Projít si můžete 12 unikátních pavilonů a více než 150 expozic. V roce 2002 zasáhla ZOO ničivá povodeň, která zatopila téměř polovinu areálu a způsobila ohromné škody. Bohužel při této povodni zahynulo více než sto zvířat.

zoo praha
ZOO Praha

Další velká voda zatopila spodní část Zoologické zahrady v roce 2013, nicméně díky rychlé evakuaci nadělala povodeň hlavně materiální škody. V současnosti je Zoologická zahrada plně funkční a určitě má hodně co nabídnout.

NA CO SE TĚŠIT

V ZOO se zaměstnanci snaží, aby zvířata žila v přirozených podmínkách. V současné době má je zde k vidění téměř pět tisíc zvířat. Můžete se například těšit na tučňáky, lední medvědy, lachtany, slony nebo žirafy. Pro děti je zde připraveno několik dětských hřišť, na kterých se můžete zastavit během procházky. Také se zde nachází malá ZOO, kde můžete krmit zvířata, tunelová skluzavka, vyhlídkový vláček a spousta restaurací.

DOPRAVA

ZOO najdete v pražské části Trója, kam se můžete pohodlně vydat metrem. Doporučuji trasu metra C na zastávku Nádraží Holešovice, kde vám každých deset minut jede autobus přímo před Zoologickou zahradu.

VSTUPNÉ

  • Dospělá osoba na místě zaplatí 200,-Kč
  • Děti do 15 let 150,-Kč
  • Rodina se dvěma dětmi 600,-Kč
  • Jsou zde také možné kombinace se studentskými slevami.

TIPY

Projeďte se lanovkou až na samý vrchol Zoologické zahrady. Nejen, že se Vám naskytne pohled na celou Prahu, ale budete mít skvělý zážitek. V ZOO se každý den v určitou hodinu předvádí krmení zvířat, podívejte se na stránky ZOO a ujistěte se, že nepromeškáte krmení lachtanů či medvědů.

OCENĚNÍ

V roce 2017 největší cestovatelský server TripAdvisor zveřejnil žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad světa, který vznikl hodnocením miliónů uživatelů. Pražská ZOO se umístila na 5. místě, což potvrdilo její celosvětovou popularitu.

[flexiblemap address=“zoo praha“ title=“ZOO Praha“  width=“100%“ height=“400px“ directions=“true“]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here