Zanzibar nabídne město z korálového kamene nebo želvy sloní

0

V posledních letech se stal ostrov Zanzibar oblíbeným výletním místem Čechů (jde o všem o ostrovy dva). Najdeme ho asi 40 kilometrů od známější Tanzanie. Ve skutečnosti jde o souostroví s více než 50 ostrovy, přičemž jak o“Zanzibar“ jsou označovány dva – menší Pemba a o něco věší Unguja alias Zanzibar.

VIDEO:

Ale dost už té zamotané geografie Tento ostrov (zůstaňme u zažité terminologie) dokáže okouzlit zejména neustálým teplem a přívětivými podnebními podmínkami. V kterékoli části roku se tu zkrátka budete cítit jako v ráji. A co vám nabídne?

Korálové město pro všechny, kdo milují zajímavosti

Tyrkysové moře, písečné bělostné pláže… To je všechno skvělé, ale kam vyrazit, pokud chcete zažít něco víc? Naším tipem je rozhodně Stone Town, což je vlastně město postavené téměř výhradně z korálového kamene. Jde o rodiště Fredieho Mercuryho a k vidění je tu opravdu hodně. Narazit můžete na katedrálu, pevnost, mešity a samozřejmě i na vyhlášené tržiště Darajami, kde seženete bez nadsázky skoro cokoliv Vyhlášená specialita? Čerstvá šťáva z cukrové třtiny a kokosu – kdo neochutnal, jakoby tu ani nebyl.

Ostrov koření – tuhle přezdívku nemá Zanzibar náhodou

A místní farmy, v nichž se pěstuje nejenom koření, ale i řada druhů tropického ovoce, vás o tom přesvědčí. Řada z nich je za menší poplatek přístupná turistům a jde o zážitek, který si jen tak někde dopřát nemůžete.

Stavte se i za zvířátky

Po Zanzibaru zcela volně pobíhají trošku přidrzlé opice guerézy červené. Dobrou zprávou však je, že vám rády zapózují pro focení – a toho byste měli rozhodně využít, protože nikde jinde na světě je nenajdete. A s trochou štěstí narazíte i na některou z přibližně stovky želv sloních, které tu také žijí. Té nejstarší je prý 180 let. Chcete vidět ze Zanzibaru víc? Podívejte se na naše zajímavé video z cest.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Plaz-Zanzibar
Plaz-Zanzibar

Plaze-v-Zanzibaru
Plaze-v-Zanzibaru

Tanzanie-Zanzibar
Tanzanie-Zanzibar

Ubytovani-zanzibar
Ubytovani-zanzibar

Zanzibar-Tanzanie
Zanzibar-Tanzanie

Zanzibar-red-colobus-95ZJHT2
Zanzibar-red-colobus-95ZJHT2

Dovolena-zanzibar
Dovolena-zanzibar

Ostrov-Zanzibar
Ostrov-Zanzibar

Plaz-Zanzibar-1
Plaz-Zanzibar-1

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here