Je třetí nejmenší v Evropě, přesto však rozhodně má co nabídnout

0

Řeč je o republice San Marino, kterou najdeme v Itálii. Celý její oficiální název zní Serenissima Repubblica di San Marino, což bychom mohli doslova přeložit jako  „Nejvznešenější republika sv. Marina.“

Podle legendy tento miniaturní celek založil  v roce 301 potulný mnich, který se jmenoval sv. Marinus. A pokud byste se chtěli zorientovat na mapě, pak musíte zamířit do blízkosti slavného letoviska Rimini.

Ideální tip na jednodenní výlet

Jeden stát – jeden den. Ano, většinou něco takového vypadá jako rozmařilý cíl instagramových turistů, kterým jde jen o co nejdokonalejší fotografie. Ovšem díky velikosti San Marina toto rčení opravdu platí. Ročně ho navštíví okolo 3,5 milionu turistů – jen málokdo se však zdrží déle než 24 hodin.

Nejvíce z nich míří na horu Monte Titano (755 metrů nad mořem) za jejími pevnostními věžemi. Legendy o tomto místě říkají, že právě tady započali Titáni stavbu schodů, díky nimž se chtěli dostat na Olymp a svrhnout antické bohy. Samozřejmě se jim to nepovedlo – dostali se jen ke stavbě prvního stupně. A tím je právě Monte Titano.

Historie sahající až do 11. století

I když bychom podle výše uvedených řádků mohli podlehnout názoru, že San Marino bude plné antických památek, není tomu tak. Naopak. První historická zástavba pochází až z 11. století. Jde o věž Guaita (další dvě jsou Druhá cesta a Montale). Ve věžích najdeme mimo jiné i muzeum. A pokud byste měli dojem, že je vám jejich silueta nějak povědomá, podívejte se na vlajku a státní znak San Marina. Právě jim totiž vévodí.

Ale nenechte se odradit – Monte Titano není zase tak vysoká a snadno ji zvládnete vlastními silami. Pro méně sportovně založené návštěvníky je tu však lanovka. Chcete si San Marino prohlédnout netradičním pohledem z výšky nebo se jednoduše pokochat jeho památkami a krásou? Pak shlédněte naše video.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Basilika-v-San-Marino
Basilika-v-San-Marino

Panorama-San-Marino
Panorama-San-Marino

Pevnost-San-Marino
Pevnost-San-Marino

Pevnost-v-San-Marino
Pevnost-v-San-Marino

Pevnost-ve-state-San-Marino
Pevnost-ve-state-San-Marino

San-Marino-zapad-slunce
San-Marino-zapad-slunce

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA