Vodní hrad Švihov – kdo by se nechtěl projet na lodičce v hradním příkopě?

0
hrad svihov
Hrad Švihov

První zápis o Hradu Švihov pochází již ze 13.století. Tehdy hrad zdárně odolával vojsku během Husitských válek. V 15 století byl hrad přestavěn ve stylu pozdní gotiky a podle plánu se měl z hradu stát ostrov obklopený dvěma vodními příkopy. Avšak osudná se mu stala Třicetiletá válka, hrad dlouho odolával útokům, až byl císař ze strachu nucen vydat rozkaz o zbourání hradu. Hrad byl později využíván spíše pro hospodářské účely a v polovině 20.století byla zahájena rekonstrukce celého objektu.

Co hrad nabízí

Prodej suvenýrů je samozřejmostí – můžete tak pro své nejbližší zakoupit něco na památku. Nachází se zde hradební krčma, kde se po prohlídce hradu dobře najíte a ochutnáte řemeslné pivo z malého pivovaru. Určitě neprohloupíte, když si po příjemném obědě půjčíte loďku a projedete se ve vodním příkopu, či vyrazíte na stezku, která se nachází v okolí hradu a podíváte se, kde byla natáčena slavná pohádka Tři oříšky pro popelku.

Doprava

Vodní hrad Švihov se nachází v Plzeňském kraji, kousek od Klatov. Pokud jedete vlakem z Plzně směr Klatovy, Železná Ruda, budete na místě za pouhých 45 minut. Pokud jedete autem, nemusíte mít obavy, zaparkovat se dá přímo ve Švihově, či na parkovišti E. Beneše kousek od hradu, nicméně parkoviště je placené.

Prohlídka hradu

Hrad nabízí 3 prohlídkové okruhy od 80–110 Kč. Prohlídka vás zavede do zázemí hradní kuchyně, budete moci nahlédnout do zákoutí hradu a podívat se, jak se žilo ve šlechtickém sídle. Z hradní věže, která se nachází v nejvyšším patře, můžete spatřit překrásnou vyhlídku na město a údolí řeky Úhlavy. Otevírací doba a prohlídky se liší podle ročních období.

Tip pro vás

Pokud rádi vyrážíte na koncerty, šermířské souboje nebo třeba na akce pro děti a divadlo, hrad toto vše nabízí. Stačí se jen podívat na program a rozmyslet se, co byste rádi viděli. Akce se konají celoročně.

[flexiblemap address=“hrad švihov“ title=“Hrad Švihov“  width=“100%“ height=“400px“ directions=“true“]

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here