Zámek Hluboká – stačilo málo a z jeho krásy bychom se dnes těšit nemohli

0

Zámek Hluboká v Jižních Čechách byl postaven ve 13.století jako strážný hrad a vystřídalo se v něm spousta šlechtických rodů. V 16.století byl hrad prodán a přestavěn na renesanční zámek. Pod vládou Schwarzenbergů byl ještě několikrát upravován, až byl v 19.století stržen. Výstavba začala téměř od základů a trvala více jak 20 let. Dnes už zámek vlastní stát a spravuje ho Národní památkový ústav.

zámek hluboká

Prohlídka

Pro návštěvu zámku byste si měli vyhradit celý den, čeká na vás nejen bohatý zámecký interiér, ale i úžasná romantická atmosféra. Kolem zámku se také rozléhá zámecký park vybudován v anglickém stylu, který nabízí krásnou, relaxační procházku a výhled do okolí. Není se čemu divit, že se o zámku Hluboká říká, že patří k jedním z největších zámeckých skvostů České republiky.

Prohlídka zámku

Zámek Vám nabízí celkem šest prohlídkových okruhů. Podívat se můžete například na dech beroucí vyhlídku z věže zámku. Ceny lístků pro dospělého se pohybují v závislosti na okruhu od 100 do 250Kč. Otvírací doba zámku a jednotlivých okruhů se liší, je přizpůsobena ročním obdobím, státním svátkům a dalším událostem.

Další zajímavosti

V zámku se nachází restaurace, kde si můžete zpříjemnit den dobrým obědem a posilnit se na další cestu po okolí. Hluboká nad Vltavou je ozdobou Jihočeského kraje, kde najdete zde spoustu dalších zajímavých míst, jež byste měli navštívit například Zámek Třeboň a hrad Zvíkov. Můžete se vydat na historickou procházku městem České Budějovice nebo navštívit Zoologickou zahradu – ta je považovaná za největší v Jihočeském kraji. Zámek také celoročně pořádá různé hudební koncerty či výroční události.

Doprava

Z Prahy je to do Hluboké nad Vltavou 150 km. Autem jeďte po dálnici D1 a následně použijte sjezd na Mirošovice. Dál po E55 přes města Tábor a Veselí nad Lužnicí a před Borkem sjeďte na silnici s číslem 146, mířící do města Hluboká.

 

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA