Karpaty – nedotčená příroda i tajemné hrady

0

Málokdo ví, že slovenské Karpaty patří k lokalitám s nejčistším ovzduším v našem okolí. Navíc mají pro vás nachystány zajímavé túry a výlety pro každé roční období. Dorazíte sem jednoduše (stačí najet na dálnici Praha-Brno) a svou dovolenou si užijete i s dětmi nebo domácími mazlíčky. A čím jsou vlastně Karpaty tak jedinečné?

VIDEO:

O své návštěvníky se starají. Málokde najdete tak dobře značenou síť turistických stezek jako právě na jejích úbočích. A tím nejlepším vás provede Malokarpatská vinná cesta, vedoucí bez výjimky přes bývalá královská města Slovenska. Navštívíte Bratislavu, Pezinok, Svätý Jur a Modrou a všude můžete svoje znalosti doplnit o návštěvu vinných sklepů a vinoték.

Pěší turistika hraje v Karpatech prim

Doporučit lze zejména vrcholové túry (vyrazit můžete třeba na Vysokou, Vápennou nebo nejvyšší vrch oblasti Záruby). A téměř stejně krásný je i přechod hlavním hřebenem, který vás vezme skrz území začínající na Kamzíku a končící až v obci Dobrá voda.

Hlavní turistické atrakce Karpat však mají svoje těžiště docela jinde. Jsou to jeskyně Driny a hrad Červený Kameň. Kromě pěších výletů se nebojte nasednout i na kolo, cyklostezek skrze Karpaty se najde také dost.

Turistické stezky, které vás dovedou za největšími památkami

Doporučit lze zejména červeně vyvedenou turistickou magistrálu – Cestu hrdinů SNP. Nenechte se odradit zvláštním názvem, vždyť navštívíte celou řadu zajímavých hradů (Dobrovodský Hrad, Ostrý Kámen, Devínský hrad, Korlátka, Pajštún atd). A samozřejmě i množství vesniček a měst v podhůří, která vás potěší svými nevšedními památkami (doporučit lze zejména tzv. kopaničářské obce v čele s Koprníkem). Turistické stezky patří mezi ty velmi dobře udržované, takže se určitě neztratíte.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here