Seznamte se s nejzajímavějšími túrami divokých Alp

0

Hledáte dovolenou, během níž by bylo možné se vyhnout masám turistů a přitom si užít neopakovatelné chvíle? Jděte do toho naplno v Evropských Alpách. Máme pro vás tipy na výlety, na které jen tak nezapomenete.

VIDEO:

I když to totiž vypadá, že nás Alpy už ničím překvapit nemohou, skutečnost je přesně opačná. Stačí jen vědět, kam se na svých toulkách vydat.

Bertechsgadenské Alpy na jihu Bavorska nabídnou opravdu malebné pohledy

Milujete krásu ostrých horských štítů, něžně se odrážející v kontrastně klidně hladině přírodního jezera? Pak se vydejte k jezeru Königssee do Bavorska. Vaše pěší túra může „vystartovat“ právě tady a vést bude až na vrchol Jenner (1874 m). Můžete ho zdolat vlastními silami nebo se svézt lanovkou – to je zcela na vás.

A pokud by vám to nebylo dost, zamiřte k nejvyššímu vrcholu Hoher Göll (2522 m). Čeká vás tu přechod skalnatého hřebene i značné převýšení. Takže nic pro padavky!

Zillertalské Alpy nabídnout jedinečný Habelerův okruh

Hledáte nevšední cestovatelský cíl? Habelerův okruh najdete na Tyrolských mapách také jako Habeler Runde. Plnohodnotné absolvování vám zabere rovných šest dní, ovšem většinu jeho krás skvěle poznáte i v čase polovičním, pokud dobře zvolíte trasu.  Není problém tu narazit na chatu vhodnou k přespání nebo část cesty absolvovat ve vlastním automobilu.

Seckauerské Alpy – vstup do málo známých alpských končin

Pokud zamíříte přímo doprostřed Rakouska, jen stěží budete na něco podobného připraveni. Žádné lanovky, turistická centra ani drahé hotely – ano, přesně takové jsou Seckauerské Alpy. Bez pořádné výbavy se tak o jejich průzkum ani nepokoušejte. Hodit se bude vlastní spacák i stan. Odměnou vám však budou výjimečné horské scenerie a úplný klid a mír.

Chcete poznat více Alpských krás? Inspirujte se v našem videu.

Fotografie:

Svycarske-Alpy
Svycarske-Alpy

Rakouske-Alpy
Rakouske-Alpy

Kravy-v-Alpach
Kravy-v-Alpach

Jezero-v-Alpach-Italie
Jezero-v-Alpach-Italie

Jezero-a-hory-Alpy
Jezero-a-hory-Alpy

Italske-Alpy
Italske-Alpy

Alpy
Alpy

Alpy-Evropa
Alpy-Evropa

Alps-HNQFW8Q
Alps-HNQFW8Q

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here