Jezero Stellisee – na dohled od Matterhornu i oblíbené kolonie svišťů

0

Hledáte zajímavý výletní cíl ve Švýcarsku? Pak vyzkoušejte jezero Stellisee. Že vám jeho název nic neříká? Nenechte se mýlit. Nejspíš ho znáte velmi dobře. Stačí se podívat na jakoukoli fotografii, v níž se známý Matterhorn zrcadlí ve vodní hladině. Ano, tou hladinou je právě jezero Stellisee.

VIDEO:

A jak se k němu dostat? Autem nebo jinou dopravou se dostanete jen do blízkého údolí. Odtud pak můžete vyrazit pěšky nebo vsadit na systém lanovek. Záleží na tom, kolik máte sil.

Jako první vás uvítají svišti

Z lanovkové stanice Blauherd (nebo již zmíněným pěším výšlapem) už snadno dojdete k nádherné jezeru Stellisee. Ale dívejte se pořádně okolo sebe. Terén je tu totiž doslova prošpikován norami hbitých svišťů. Pokud budete potichu, rádi se vám ukáží. A pokud ne, upozorní na sebe alespoň varovným hvízdáním.

Ale zpátky k samotnému Stellisee. Ze všech jezer v okolí je jednoznačně největší. A nefouká-li zrovna vítr, můžete pozorovat, jak se na jeho lesklé hladině odráží dravčí kužel Matterhornu. Jde samozřejmě o velmi fotogenické místo, takže toho využijte. A pokud by vám to nebylo dost, zamiřte i k blízkému jezeru Grindjisee. Poskytne vám trochu jiný obraz, navíc leží mimo obvyklé turistické trasy. Budete se však muset k jeho břehům prodrat skrze křovinaté poroty a další překážky. Nakonec to však bude rozhodně stát za to.

Výhled na krále zdejšího pohoří

I když hora Matterhorn nepatří právě mezi krále čtyřtisícovek Evropy (myšleno samozřejmě co do rozměrů), ve skutečnosti je opravdu krásná. Není divu, že v půvabném městečku Zermatt najdete celou řadu restaurací, které se specializují na gurmánské zážitky „s výhledem.“ A kuchyně je tu pestrá, takže se určitě nemusíte jejich návštěvy bát.

A na co se můžete těšit? Inspirujte se záběry v našem videu.

Fotografie:

Matterhorn-Stellisee
Matterhorn-Stellisee

Stellisee
Stellisee

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here