Ottawa – hlavní město Kanady láká na nevšední panoramata

0

I když jde o metropoli, ve své zemi je Ottawa až šestým největším městem. To jí však nijak neubírá na atraktivitě a zvídaví turisté tu mohou narazit na mnoho zajímavostí.

VIDEO:

Ottawa se rozkládá na jižním břehu řeky Ottawy, protékající v tomto místě provincií Ontario. Po většinu času si tak můžete městské pamětihodnosti prohlédnout z paluby parníku. V létě však doporučujeme obout místo bot do vody raději brusle.

Nej a ještě ještě jednou Nej

Právě tehdy se totiž rameno řeky mění v tu největší bruslařskou dráhu na světě. A to není vše. Jde rovněž o nejstarší plavební kanál v Americe, který nechybí ani na seznamu světového dědictví UNESCO.

Co do architektury tu můžete narazit zejména na novoklasicistické a novogotické stavby. Uchvátí vás krása kamene, aniž byste se museli na pozadí potýkat s rušivým vlivem mrakodrapů. A to se rozhodně počítá.

A kde si tento pohled užít naplno? Rozhodně u komplexu budov Parliament Hill, který na jednom místě snoubí krásu novogotických a viktoriánských budov. Jejich dominantou je určitě 92 metrů vysoká věž, která nese název Peace Tower. Vstup je zdarma, ale nevyhnete se rezervaci na určitou hodinu. A to samozřejmě předem.

I Ottawa má svou Notre Dame

Jakmile minete nádhernou budovu The Royal Canadian Mint, v níž se razí mince, nemůžete si nevšimnout další dominanty města – nádherné baziliky Notre Dame. Její charakteristickou siluetu nepřehlédnete. Celá je navíc usazena v moři zeleně, což je koneckonců pro Ottawu typické.

Jde doslova o město procházek, které si na své pověsti zakládá. Nemělo by vás tedy překvapit, že každou neděli smí do jeho centra vstoupit pouze pěší návštěvníci nebo cyklisté. Doporučujeme zejména procházku podél kanálu Rideau, kde se před vámi otevře to nejkrásnější, co Ottawa nabízí.

Fotografie:

Gatineau
Gatineau

Kanadský parlament
Kanadský parlament

La Salle
La Salle

Most - Ottawa
Most - Ottawa

Ottawa v noci
Ottawa v noci

Ottawa
Ottawa

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here