Hrad Kokořín můžete navštívit s průvodcem i bez. Co vám nabídne?

0

hrad kokorin

Hrad Kokořín se nachází přibližně deset kilometrů severovýchodním směrem od města Mělník u obce Kokořín. Oblast Kokořínska je velmi oblíbenou turistickou destinací pro své atraktivní skalní útvary, údolí, malebné stavby, památky, lesy, kde se vyskytuje spousta živočichů a vzácných rostlin. Z těchto všech důvodů byla v roce 1976 oblast vyhlášena Chráněnou krajinnou oblastí.

Cesta ke hradu

Ke hradu vede z parkoviště krásná cesta mezi stromy, rostlinami a skálami, kde můžete nasát svěží vzduch. Cesta vede necelý jeden kilometr a zvládnou ji i ti nejmenší. Do hradu se dostanete pomocí dřevěného mostu, po kterém dále vstoupíte na nádvoří, kde je možné ihned zamířit k pokladně a prodeji suvenýrů.

Podoba hradu

Prvotní stavba v podobě tvrze vznikla v průběhu 13. století a byla obývána svými majiteli. V průběhu dalších století hrad chátral, až se z něj postupně stávala zřícenina. Rozsáhlé úpravy hradu proběhly během let 1911 až 1916 a vzhled po těchto úpravách si hrad drží dodnes. Dominantou Kokořína je věž vysoká 38 metrů.

Prohlídkové okruhy

Hrad poskytuje nabídku výběru ze 2 druhů prohlídek. První prohlídkový okruh je společně s průvodcem a výkladem. Tento okruh začíná na ochozu a pokračuje přes starý palác, velkou místnost s podobou rytířského sálu, lovecký předpokoj, dva obytné pokoje, podkrovní síň a malou věž. Druhý prohlídkový okruh probíhá bez výkladu průvodce. Při tomto okruhu sami vystoupáte na samý vrchol obranné věže ve výšce 37,5 metrů. Výhled na širokou krajinu je nezapomenutelný. Pokud věž navštívíte za příznivého počasí, při troše štěstí můžete dohlédnout až na hrad Housku nebo na Skalní město.

Možnost návštěvy

Hrad Kokořín má každé pondělí během celého roku zavřeno. Listopad a prosinec funguje pouze po předchozí domluvě. V dubnu a říjnu je hrad možné navštívit pouze o víkendech. V květnu a září to je možné každý den od 9. do 16. hod., zatímco v červnu až srpnu až do 17. hod. Prohlídka obou okruhů vás vyjde na 80 Kč, pokud využijete pouze vstup na věž, tak 30 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here