Zoologická zahrada Dvorec u Borovan – za bílými lvy

0

Jen těžce se smiřujete s tím, jak to jde s bílými tygry v liberecké zoo z kopce? I když důvody podvědomě chápeme, stejně nám budou chybět. Tak proč si to nevynahradit třeba bílými lvy v Zoo Dvorec u Borovan?

VIDEO:

Jde o nejjižnější zoo v ČR. A nenechte se odradit tím, že není právě velká (chovají tu jen cca 120 druhů zvířat). Bílí lvi se tu úspěšně množí, ale narazit tu můžete třeba i na majestátního hrocha nebo množství druhů ptáků.

Specializace se zajímavým zaměřením

Nejde o příliš kosmopolitní mix. Ošetřovatelé tohohle kousku exotické přírody se zaměřují zejména na Evropu, Asii a Ameriku. Svým vytím vás tu proto přivítají třeba šakali, ale vzápětí se leknete mručení medvěda hnědého

Dalším velkým lákadlem jsou velcí papoušci, velké kočkovité šelmy a medvědinec s medvědovitými šelmami. Najdete tu zejména přírodní výběhy, které vám dovolí opravdu těsný kontakt s chovanými zvířaty.

Příjemná procházka a jedno prvenství

Těšit se můžete třeba na bezbariérové chodníky, vhodné i pro kočárek a mnoho odpočinkových míst a koutků pro děti. Bez potíží tu strávíte celý den a ani se vám nebude chtít odejít. A i když jde o malou zoologickou zahradu, přesto má v ČR jedno prvenství – může se chlubit nejpočetnějším odchovem lvů pustinných. Narodilo se jich tu už více než 30 a mnohá z nich odcestovala do všech koutů světa, třeba i do zoo Johor v Malajsii.

Nepřekvapí proto, že erbovním zvířetem je lev Kristián, který tu přebýval jako jeden z prvních. A kromě lvů se tu můžete podívat do očí i majestátním tygrům.

Stále tu také přetrvává tradice křtění nově odchovaných mláďat a těšit se můžete i na mnohé zábavné programy.  V Zoologické zahradě Dvorec u Borovan to zkrátka žije. Svou návštěvou určitě podpoříte dobrou věc, a navíc si ji pořádně užijete.

Fotografie:

Tygr v zoo dvorec
Tygr v zoo dvorec

Velbloudi
Velbloudi

Želva v teráriu
Želva v teráriu

Zoo dvorec - velbloudi
Zoo dvorec - velbloudi

Bílý tygr zoo dvorec
Bílý tygr zoo dvorec

Bílý tygr
Bílý tygr

Had v teráriu
Had v teráriu

Had
Had

Hroch v zoo dvorec
Hroch v zoo dvorec

Hroch
Hroch

Kobra dvorec
Kobra dvorec

Koza
Koza

Lev v zoo dvorec
Lev v zoo dvorec

Medvěd v zoo dvorec
Medvěd v zoo dvorec

Opice
Opice

Prasata - zoo dvorec
Prasata - zoo dvorec

Pštros
Pštros

Surikata - Dvorec
Surikata - Dvorec

zdroj foto: envato

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA