Jáva a její sopky – mají i svého krále

0

Jezdit na ostrov Jáva nemusíte jen za kávou, i když k tomu Konstantin Biebl vybízí. Objevovat jávské sopky je mnohem lepší. A že jich tu je. Například v roce 2018 vylekala  všechny po dlouhé době se probudivší Merapi.

VIDEO:

Zkrátka a dobře, pokud chcete vystoupat na nějak ten sopečný kužel nebo nahlédnout přímo do kráteru, máte na Jávě jedinečnou příležitost. A co tedy docela určitě neopomenout?

Bromo jako král všech jávských sopek

Dostanete se sem přes malebnou vesničku Cemoro Lawanfu. A i když vás čeká pořádná pěší túra, určitě nebudete litovat. Hned za začátku můžete nahlédnout do nádherného, ovšem dnes už naštěstí vyhaslého, obrovského kráteru sopky Gunung Tengger s průměrem přibližně osm kilometrů. To z Bromo se stále kouří. Na cestě k němu musíte překonat černé pole, jemuž se také říká Moře písku a nakonec také spoustu betonových schodů. Když se vám to však podaří, čeká vás nádherná odměna v podobě pohledu přímo do nitra aktivního velikána.

Semeru aneb je libo spršku sopečného prachu?

Zatímco z Bromo se pouze kouří, nejvyšší hora Jávy a zároveň aktivní sopka Semeru vás čas od času obšťastní i sprškou nefalšovaného popílku. Bohužel dovnitř ani do její těsné blízkosti se nepodíváte, jedinou přístupnou sopkou v oblasti je právě Bromo.

Sopka a jezero Kawah Iljen

A pokud chcete pohlédnout do nádherných tyrkysových vod sopečného jezera, zamiřte na Kawah Iljen. Ale pozor, koupání je zakázáno. Nedíváte se totiž na vodu, ale na směs velmi žíravých kyselin. A pokud by vám výstup přišel moc strmý, nechte se svézt nahoru v některém z vozíčků, jimiž se z vrcholu běžně dopravuje síra.

Jde  o trochu bizarní pohled, nicméně místní si takhle rádi přivydělají, takže vlastně proč ne. K sestupu poblíž sopečného jezera budete potřebovat plynovou masku, jež je  k zapůjčení na místě. I tady jde trochu o adrenalin. A pokud sem zamíříte v noci nebo alespoň večer, upoutá vás Kawah Iljen nádhernými modrými plameny, vznikajícími díky těžbě síry. Ale co záleží na jejich původu, pohled je to vpravdě fascinující.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Vulkán Bromo
Vulkán Bromo

Vulkán na ostrově Jáva
Vulkán na ostrově Jáva

Java Indonésie
Java Indonésie

Jáva Indonésie
Jáva Indonésie

Krajina ostrova Jáva
Krajina ostrova Jáva

Stromy na ostrově Jáva
Stromy na ostrově Jáva

Vodopád Jáva Indonésie
Vodopád Jáva Indonésie

Vulkán Bromo ostrov Java Indonésie
Vulkán Bromo ostrov Java Indonésie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here