La Manga del Mar Menor – i Španělsko má své Mrtvé moře

0

Leží v regionu Murcia, kam se vydávají ti, kdo si potrpí na krásné pláže, čistou a teplou vodu, a také na krásnou přírodu. Jde o místo pro romantiky i milovníky vodních sportů. Ovšem největším lákadlem celé oblasti je právě La Manga del Mar Menor.

VIDEO:

Vlastně nejde o moře, ale „jen“ o pobřežní lagunu – zato však o jednu z největších v Evropě. A voda je tu teploučká – ohřívá se vždy oproti okolnímu moři navíc alespoň o 5 stupňů Celsia.  Laguna Mar Menor je také velmi slaná a od vod Středozemního moře ji odděluje pouze „La Manga“, co je vlastně velmi úzký pruh pevniny.

Kousek moře i pro neplavce

Mar Menor má však všechny vlastnosti, kvůli kterým jezdíme i k Mrtvému moři v Jordánském údolí. Značná mělkost poskytuje teplotní stálost vody, takže se tu vykoupete opravdu v jakýkoliv den roku. A díky vyšší salinitě si tu na své přijdou i neplavci, voda je totiž bude spolehlivě nadnášet.

A nechybí ani léčivé bahno, které patři k asi úplně nejvyhledávanějším místním komoditám. Svým složením se opravdu tomu z pravého Mrtvého moře značně podobá. Na tělo působí opravdu blahodárný způsobem  a pomáhá léčit celou řadu neduhů, a to zejména těch kožních. Příznivý vliv má však i na revma, klouby atd.

Skvělá destinace pro seniory i všechny milovníky pohody

Zdejší klimatické podmínky jsou jednoduše perfektní a vlastnosti Mar Menor nahrávají zejména milovníkům komfortu nebo těm, kteří by se při koupání v obyčejném moři necítili příliš komfortně nebo bezpečně. Nepřekvapí tedy, že do zdejší oblasti jezdí zejména senioři – zato však z celého světa.

To však není vše. V oblasti najdeme také řadu římských a kartáginských památek, takže na své si přijdou i milovníci historie a objevitelské turistiky. V sezóně se v Murcii koná také řada festivalů  slavností a slunce se jiskřivě odráží na dokonale bílých plážích. Na své si tu tak přijde opravdu každý.

Fotografie:

Menor-de-mar
Menor-de-mar

Menor
Menor

La-manga-de-mar-menor
La-manga-de-mar-menor

La-manga
La-manga

Menor-de-mar-spanelsko
Menor-de-mar-spanelsko

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here