Mořský svět v Holešovicích. Setkat se tu můžete i se žraloky

0

morsky svet

Mořský svět patří mezi největší mořské akvárium v České republice – jedná se o stálou expozici pražského holešovického výstaviště. Objekt vznikl v roce 2002, kdy výstavy mořského světa ještě nebyly tolik časté, proto se jednalo o jeden z velkých fenoménů tehdejší doby u nás. I přesto, že pořadatelé zprvu nepočítali s velkým ohlasem, návštěvníci je brzy přesvědčili o opaku.

Nejprve byla otevřena akvária pouze s malým objemem, z nichž největší v té době mělo 7000 litrů mořské vody. S rozšířením a nabíráním zkušeností se expozice rozrostla o akvária, aktuálně největší z nich má 100000 l a okupují ho žraloci.

Prostory akvária

Akvárium je rozděleno do několika sekcí, jako je vstupní hala, přízemní chodby, jeskyně, plocha s multimediální projekcí a nádrží s pirátskou lodí. V akváriu se kromě rozšiřování druhů mořských živočichů snaží především o zlepšení podmínek pro stávající živočichy a mořskou flóru.

Obyvatelé Mořského světa

V akváriích je k vidění spousta druhů, od těch nejmenších až po rejnoky a žraloky. Populární jsou klipky, kterých je zde několik druhů, čtverzubci, hvězdice a již zmínění rejnoci a žraloci. Nedílnou součástí podvodního světa jsou různobarevné korály, jež dodávají na autentičnosti celého objektu.

Pravidelné akce

Mořský svět pořádá pravidelné akce, jež se těší velké popularitě. Každé úterý od 15:00 probíhá krmení žraloků, ve středu a ve čtvrtek se koná krmení v nádrži a každý poslední pátek v měsíci se od 19. hod koná noční prohlídka spojená s výkladem.

Kdy do světa zajít

Mořský svět je otevřen každý den – během všedních dnů od 8:30 do 18:00, o víkendu od 9:00 do 19:00. Cena vstupenky pro dospělou osobu je 320 Kč. Akvárium nabízí snížené ceny pro děti, studenty a důchodce a výhodné vstupné pro rodiny. Prostor je otevřen i pro školní výlety, které je nutné dopředu nahlásit a objednat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here