ŠKODA muzeum v Mladé Boleslavi – víc, než jen auta

0

skoda muezum

ŠKODA muzeum – Automobilová značka ŠKODA patří k jedné z nejstarších značek na světě. Byla založena v Mladé Boleslavi Václavem Klementem a Václavem Laurinem v roce 1895. Automobily se v tehdejších výrobních halách vyráběly až do roku 1928. A právě na tomto místě bylo zřízeno muzeum, které tak dodává na autentičnosti. Průmysl ve městě pokračoval dále, v současné době jsou zde denně produkovány nové a nové vozy. Expozice kladou důraz na tradici hodnot a postoji značky.

Široká nabídka

Muzeum stále nabízí výstavy historických exponátů, jež se doplňují a obměňují, pořádají se zde různé akce během celého roku, oblíbeny jsou i festivaly.

Prohlídková trasa muzea

Prohlídku je možno využít bez výkladu průvodce. Ta je časově neomezena a rezervace na ni není potřebná. Pokud se návštěvníci chtějí do historie hlouběji ponořit, k dispozici je zde průvodce. Potěšeni jsou také cizinci, jelikož místní průvodci dokáží podat výklad i cizojazyčně. Délka takovéto prohlídky je přibližně 90 minut. Jedna hodina je věnována muzeu, zbylá půl hodina poté depozitáři. V tomto případě je ale nutná předchozí rezervace. Pro ty nejmenší je nabízena prohlídka s průvodcem o délce dvou hodin.

Prohlídková trasa muzea a závodu

Před prohlídkou muzea závodu je potřebné si termín rezervovat. Délka prohlídky činí celkově 3 hodiny. 90 minut zabere prohlídka muzeua a depozitáře, druhá polovina je věnována dvěma výrobním provozům. Prohlídka závodu je proveditelná pouze během všedních dnů.

Prohlídka Vzdělávacího centra

Pro účastníky s větším zájmem o průmysl je v nabídce prohlídka místního Vzdělávacího centra Na Karmeli, které bylo otevřeno v roce 2007 v historickém centru města. Na programu je kampus ŠKODA AUTO, vysoké školy a několik oddělení firmy.

Aktuální výstavy

Muzeum celoročně disponuje stálými výstavami, aktuálně je zde k vidění výstava „První kilometry“ a jako další se připravuje výstava bronzových plastik s názvem Český betlém.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here