Rakouské Alpy: Půvabná místa, která vám připomenou jejich majestátnost

0

alpy rakousko

Lyžování v Rakousku (Alpy) nabízí mnohem klidnější prostředí než například střediska Francie a Švýcarska. Rakousko vyzařuje starobylé kouzlo vesniček obklopenými velkolepými sněhovými vrcholy. Přírodní terén se pohybuje od nejstrmějších sjezdovek až po mírné svahy pro začátečníky. Pojďme si představit několik oblíbených středisek, které Alpy nabízí.

  1. Kitzbühel

Toto lyžařské středisko nacházející se v Alpách mezi Salzburgem a Innsbruckem je nejlepší volbou pro zahraniční turisty. Městečko vás překvapí svým kouzlem, uchvátí vás romantické, zděné a freskovité budovy. Je považováno za jedno z nejhezčích měst v Rakousku. Nechybí ani luxusní hotely, ani obchody s veškerým sortimentem. Kitzbühel je lyžařským snem – fanoušci lyžování znají Kitzbühel díky jeho nejnáročnější sjezdové trati Hahnenkamm.

  1. Svatý Anton v Arlbergu

Tyrolská vesnice St. Anton v nejznámějším lyžařském středisku Arlberg nabízí neomezené sportovní a relaxační aktivity. V zimním období je tato oblast nádherným zasněženým rájem. Je známá i díky mistrovství světa v alpském lyžování, jež se tu konalo v roce 2001. Nabízí 88 horských lanovek a vleků, lyžařům poskytuje přístup k 305 kilometrům upravovaných sjezdovek a 200 km hlubokých prašných cest.

  1. Lech a Zürs v Arlbergu

Tato dvě místa patří mezi nejluxusnější letoviska v Rakousku. S jeho novým lanovým systémem Flexenbahn, jenž je spojen s nedalekým sv. Antonem, je obec Lech oblíbeným místem pro významné osoby a celebrity. Najdete tu spoustu špičkových ubytovacích zařízení. Zürs je menší a klidnější oblast než Lech, avšak díky jeho složitosti terénu není vhodný pro začátečníky a děti.

  1. Mayrhofen

Díky skvělému terénu si toto místo zamilovali zejména snowboardisté a milovníci prašanu. Mayrhofen poskytuje 133 kilometrů sjezdovek,53 vleků a sjezdovek. Vyberete si ze všech úrovní lyžování, můžete využít divočejší tratě pro skoky a překážky nebo tratě pro klidné lyžování. K přepravě středisko využívá své gondoly a sedačky, díky kterým se rychleji přesunete rychle a pohodlně.

Rakousko v posledních letech zapracovalo na zlepšení svých služeb a stalo se stále více vyhledávanou lokalitou pro aktivní zimní dovolenou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here